Brāļi Šici uzvar Sprinta pasaules kausa pēdējā posmā kamaniņu sportā 1

Sprinta pasaules kausa pēdējā posmā Austrijā divnieku sacensībās uzvarēja Latvijas duets Juris un Andris Šici, sezonas kopvērtējumā ierindodamies otrajā vietā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Brāļi Šici trasi beidza pēc 29,958 sekundēm un par 0,001 sekundi apsteidza austriešus – Tomasu Šteiju un Lorencu Kolleru.

Trešo vietu ieņēma vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri apsteidza latviešu duetus Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

Triju posmu summā brāļi Šici ieņēma otro vietu.

Kā sestie trasē devās Gudramovičs/Kalniņš, veica labu braucienu un tobrīd ierindojās pirmajā vietā.

Kā 12. trasē devās Bots/Plūme un ierindojās uzreiz aiz tautiešiem.

Ar priekšpēdējo 14.numuru startēja brāļi Juris un Andris Šici, kuri, būdami iedzinējos visas trases garumā, par vienu sekundes tūkstošdaļu apsteidza mājiniekus, kas vēlāk izrādījās uzvaras vērtē.

Jau ziņots, ka Sprinta kausā vīriešiem uzvarēja krievs Semjons Pavļičenko, kurš finišēja pēc 32,341 sekundes. Viņš par 0,080 sekundēm apsteidza Itālijas sportistu Kevinu Fišnalleru, bet vēl septiņas sekundes tūkstošdaļas lēnāks bija vācietis Felikss Lohs.

Labākais no Latvijas sportistiem Gints Bērziņš ierindojās 11.vietā ar 0,293 sekunžu atpalicību no krievu sportista, bet Riks Kristens Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,341 sekundi un finišēja pēdējā 15.vietā.

Sieviešu Pasaules kausa sacensībās svētdien divu braucienu summā 13.vietu ieņēma Elīza Tīruma, kā nākamā ierindojās Kendija Aparjode. 16.vietā bija Elīna Ieva Vītola, bet 18. – Ulla Zirne.

Sestdien Bērziņš individuālajās sacensībās ierindojās devītajā vietā, bet Rozītis – 15.

Brāļi Šici Sprinta kausam kvalificējās, sestdien izcīnot sudrabu, kamēr ceturtajā pozīcijā ierindojās Bots/Plūme. Desmitajā pozīcijā bija Gudramovičs/Kalniņš.

Pirms šīm Sprinta kausa sacensībām Starptautiskās Kamaniņu sporta federācija (FIL) veica izmaiņas vērtēšanas sistēmā. Sprinta sacensībās izcīnītie punkti tiks pieskaitīti Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Sprinta kausa kopvērtējumā tiks iekļauti visi sportisti, nevis tikai tie, kuri startējuši visos trīs posmos.

Sezonas pirmajās Sprinta kausa sacensībās Latviju pārstāvēja traumētais Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks. Augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Aparjods, finišējot desmitajā vietā.

Tīruma pirmajā Sprinta kausā bija ceturtā, Aparjode ierindojās desmitajā vietā, bet trīs pozīcijas zemāk finišēja Zirne. Tikmēr divnieku konkurencē sudraba godalgas ieguva Šici, bet Gudramovičs/Kalniņš samierinājās ar devīto vietu. 13.pozīcijā bija Bots/Plūme.

Otrajā Sprinta kausa etapā Tīruma starp dāmām bija sestā, Rozītim 14.vieta, kamēr Šici ierindojās septītajā vietā.

Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.