Komandantstunda Latvijā

“Bravūra, agresivitāte un tiesiskais nihilisms!” Policijas priekšnieks par komandantstundas pārkāpējiem 64

Janvārī nedēļas nogalēs komandantstundas kontroli nereti raksturo pārkāpēju bravūra, agresivitāte un tiesiskais nihilisms, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Komandantstunda nedēļas nogalēs ir spēkā kopš gadu mijas. LETA aprēķini liecina, ka šajā laikā, neskaitot Jaunā gada brīvdienas, policija kopumā noformējusi vairāk nekā 5000 administratīvā pārkāpuma procesus.

Vērtējot janvārī aizvadītās nedēļas nogales, Ruks norādīja, ka kopumā, neskatoties uz lielākās daļas iedzīvotāju tiesisko apziņu noteikumu ievērošanā, ierobežojumu kontroli raksturo pārkāpēju bravūra, agresivitāte un nihilisms pret ierobežojumiem. Nereti šādi pārkāpumi tiek pieļauti alkohola reibumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Faktiski katru nedēļas nogali konstatējam arī tādus iedzīvotājus, kas vienlaikus pārkāpuši ne tikai Covid-19 ierobežojumus, bet arī ikdienu regulējušos normatīvos aktus. Piemēram, ir gadījumi, kad automašīnas vadītājs braucis dzērumā un viņa vadītajā spēkratā atrodas cilvēki no dažādām mājsaimniecībām. Bēdīgākais ir tas, ka cilvēki skaidri ir informēti par valstī patlaban noteikto kārtību, taču apzināti to pārkāpj,” uzsvēra Ruks.

Lai arī maksimālais sods par ierobežojumu neievērošanu ir līdz 2000 eiro, Ruks norādīja, ka policija nedēļas nogalēs tāpat kā ikdienā Covid-19 ierobežojumu kontrolē vadās no principa, ka sods nav pašmērķis, un tikai pie apzināta un rupja pārkāpuma tiek piemērots sods.

Lai gan nav zināms, vai komandantstunda turpināsies arī pēc 7.februāra, Ruks norādīja, ka policija sadarbībā ar Zemessardzi ir gatava nedēļas nogalēs nodrošināt tās kontroli pēc minētā datuma.

Lai samazinātu risku inficēt vienam otru ar Covid-19, līdz 7.februārim nedēļas nogalēs, proti, naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu, laikā no plkst.22 līdz plkst.5 ir noteikts pārvietošanās aizliegums. Šajā laikā uz ielas var atrasties tikai, ja ir attaisnojošs iemesls un aizpildīts pašapliecinājums, kā arī līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.