Ziemas pelžu mīļotāji peldas jūrā pie Eksmutas, Lielbritānija.
Ziemas pelžu mīļotāji peldas jūrā pie Eksmutas, Lielbritānija.
Foto. Scanpix/LETA

VIDEO. Brīdinājums. Pludmale, kurā atpūtnieki un ziemas pelžu mīļotāji sasirgst; arī suņi 17

Apvienotās Karalistes piekrastes skaistums un burvīgās ainavas ir sen zināma lieta, bet tur slēpjas kaut kas netīrs, tā raksta tabloīds Metro.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Tiek ziņots, ka 2023. gadā vienā Devonas piejūras kūrortā saslimuši gandrīz 30 briti. Gastroenterīts (kuņģa un zarnu iekaisums) bija visizplatītākais, par kuru pērn ziņoja cilvēki, kuri atpūtās Eksmutas ūdeņos, par to liecina “Surfers Against Wage” dati.

Citi pēc ļaušanās šīs piekrastes ūdens priekiem ieguva diezgan nepatīkamus simptomus, piemēram, ausu, deguna un rīkles infekcijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd šajā piejūras vietā notiek plašas juridiskās cīņas centrā starp peldētājiem un kādu vietējo ūdens uzņēmumu.

Kā ziņo inews, peldētāja Džo Betmena ir iesniegusi prasību tiesā, apgalvojot, ka kanalizācijas ūdeņu izlaišana jūrā Eksmutas pilsētā ir ietekmējusi ne tikai viņas fizisko labklājību, bet arī garīgo veselību.

Viņa tāda nav viena, jo saskaņā ar Surfers Against Sewage datiem kopš 2020. gada ir saņemti 65 ziņojumi par cilvēkiem, kas saslimuši pēc Exmouth Beach apmeklējuma. 23 no tiem dabūja gastroenterītu, savukārt citi ziņoja par infekcijām un vīrusu slimībām.

Kas ir gastroenterīts? Tas izraisa caureju un vemšanu. Parasti to izraisa baktēriju vai vīrusu izraisīta vēdera slimība. Galvenie gastroenterīta simptomi ir pēkšņa, ūdeņaina caureja, slikta pašsajūta, vemšana, viegls drudzis.

Surfers Against Sewage pašlaik izmanto lietotni, kas brīdina lietotājus par notekūdeņu piesārņojumu viņu vietējā pludmalē, un cilvēki tiek mudināti ziņot, ja pēc peldes jūrā ir saslimuši.

Bet slimo ne tikai cilvēki. Vairāki suņu īpašnieki ir arī apgalvojuši, ka viņu mājdzīvnieki saslimuši aptuveni 24–48 stundas pēc Eksmutas pludmales apmeklējuma.

Pašlaik pilsētas kanalizācijas sistēmu kompānijām ir atļauts nolaist jūrā ūdeni ārkārtēju nokrišņu laikā, lai novērstu tās sistēmas pārslogošanu.

Tas rezultējies ar to, ka iknedēļas peldēšanas grups kopš Jaunā gada ir novērojusi peldētāju skaita samazināšanos. “Mums šajā gada laikā varēja būt 40, bet ir tikai 10 peldētāju šobrīd.”

Pērn tika izplatīts valsts mēroga ziņojums, kas atklāja dažas no netīrākajām pludmalēm Apvienotajā Karalistē, taču Devonā Eksmutas pludmale šajā sarakstā neparādījās.

Reklāma
Reklāma

Apvienotās Karalistes netīrākās pludmales:
– Piestātne pie Kromvelas, Ilklejā
– Blekpūlas ziemeļi, Blekpūla
– Vestonmeina, Ziemeļu Somerseta
– Blekpūlas centrālā daļa, Blekpūla
– Blekpūlas dienvidi, Blekpūla
– Dansteras pludmale, Rietumu Somerseta un Tontona
– Svētās Annas ziemeļos, Fīlde
– Hīčama, Kinglīna un Rietumu Norfolka

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.