Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
Foto: LETA

Briģis: Patlaban grūti prognozēt, vai plānotie stingrākie Covid-19 ierobežojošie pasākumi ietekmēs vakcinācijas tempus 24

Patlaban ir grūti prognozēt vai plānotie stingrākie Covid-19 ierobežojošie pasākumi ietekmēs vakcinācijas tempus, aģentūrai LETA teica Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs Ģirts Briģis.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Lasīt citas ziņas

“Patlaban ir grūti atbildēt, kas notiks ar vakcinēšanos. Jebkurā gadījumā, ja tiek ieviesti stingri pasākumi, tie paredzēti īslaicīgi, un pēc šiem īslaicīgajiem pasākumiem tiks turpināti atšķirīgie ierobežojumi starp vakcinētajiem un nevakcinētajiem. Tā, ka no šī viedokļa šis vakcinācijas stimuls nākotnē, protams, paliks,” skaidroja Briģis.

Patlaban valstī epidemioloģiskā situācija ir tāda, ka īstenībā jau vairs nav izvēles un valdībai ir ierobežojumu ieviešanā jārīkojas nekavējoties, lai mēģinātu novērst “katastrofu, kas jau faktiski ir sākusies.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja izdotos ieviest veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) ierosinājumu, tas jau būtu liels solis vēlamā rezultāta iegūšanā, taču Pavļuta apņemšanās vēl neko nenozīmē, jo lēmumus pieņem valdība kopumā, skaidroja Briģis.

Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinājis noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.