Foto: Shutterstock

Černobiļas slēgtajā zonā klīst vilki – mutanti, kas attīstījuši spēju pretoties vēzim 26

Černobiļas slēgtajā zonā klīst vilki – mutanti, kas ir attīstījuši spēju pretoties vēzim, raksta “New York Post”.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Pētniekiem no ASV likās interesanti noskaidrot, kā Černobiļas vilki izdzīvo, neraugoties uz to, ka kopš Černobiļas katastrofas 1986. gadā vairākas šo dzīvnieku paaudzes ir pastāvīgi pakļautas radioaktīvo daļiņu iedarbībai.

Amerikāņu zinātnieki Černobiļas zonā noņēma dzīvnieku asins paraugus, lai saprastu, kā vilku organisms reaģē uz radiāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atklājās, ka tiem ir izveidojušies pret vēzi noturīgi genomi, kas varētu būt atslēga, lai palīdzētu cilvēkiem cīnīties ar nāvējošo slimību.

Vilki katru dienu tiek pakļauti 11,28 miliremu lielajai radiācijas devai, kas vairāk nekā 6 reizes pārsniedz cilvēkam pieļaujamo drošības robežu.

Pētnieki atklājuši, ka Černobiļas vilkiem ir izmainīta imūnsistēma, līdzīgi kā pacientiem, kuri tiek pakļauti staru terapijai vēža gadījumā.

Turklāt ģenētiskās analīzes liecina, ka vilku genoma noteiktās daļās ir izveidojusies zināma rezistence pret vēža attīstību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.