Latvijā
Rīga

Ceturtdien Rīgas zooloģiskajā dārzā svinīgi svērs 20 milzu Galapagu bruņrupučus0

Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal svērs Galapagu bruņurupučus

Ceturtdien, 13.augustā plkst.14 Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks 20 milzu Galapagu bruņrupuču celšanas un svēršanas pasākums, aģentūru LETA informēja Zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Šo divdesmit gadu laikā bruņrupuču celšanas, nešanas un svēršanas lielmeistara Raimonda Bergmaņa virsvadībā Galapagu bruņrupucienes Trīnu un Čelsiju uz svariem ir cēluši gan dižākie Latvijas un Eiropas spēkavīri, gan Mr.Visums Aivars Visockis, gan “spēkasieva” Jolanta Logina, gan pasaules čempioni un olimpiskie medaļnieki, gan arī Latvijas čempions sievu kalnā nešanā un daudzi citi.

Ja svēršanas pirmsākumos Bergmanis ar sarežģīto uzdevumu veiksmīgi galā tika viens pats, jo varenās bruņrupucienes svēra vien pussimts kilogramus, tad turpinājumā spēkavīram klājās arvien grūtāk.

Šogad Bergmanis aicinājis palīgā Kārli Bardeli, kurš airu laivā apairējis apkārt puspasaulei un sava ceļojuma laikā ne vienreiz vien saticies ar milzīgajiem ūdens bruņrupučiem, kā arī sacenties ar tiem airēšanas prasmēs.

Savvaļā šo bruņurupuču populācija no 250 000 dzīvnieku 16.gadsimtā samazinājās līdz 3000 pagājušā gadsimta 70.gados. Galapagu bruņrupuči sastopami Galapagu salās.

No atsevišķas saliņas apdzīvojošajām 15 šo bruņrupuču pasugām piecas jau ir izzudušas. Iespējamais mūža ilgums tiem ir 150 un vairāk gadu.

Galapagu bruņrupucienes Trīna un Čelsija uz Rīgas zoodārzu no Čikāgas tika atvestas 1995.gadā. Bergmanis tās sāka svērt 2001.gada vasarā, kad varenie rāpuļi svēra vien ap 40 kilogramiem.

2019.gadā lielākā bruņrupuciene Trīna svēra 117 kilogramus, bet Čelsija – 90 kilogramus.

Saistītie raksti

Stabils un prognozējams svara pieaugums pieaugušiem rāpuļiem vairs nav gaidāms un iespējamas nelielas svārstības. Kaut arī tiek uzskatīts, ka šīs sugas rāpuļu mātītes var sasniegt pat 150 kilogramu svaru, tā vairāk vērtējama kā teorētiska iespēja.

Dati par bruņrupucieņu svara izmaiņām ir vērtīgi, jo palīdz koriģēt viņu barības normas, ja svara pieaugums kļuvis pārāk straujš, vai laicīgi pamanīt iespējamās veselības problēmas, par ko liecinātu pārmērīgs svara zudums.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.