Ekerānuzņēmums no soctīkla “Facebook”/Kristaps Lūsis

“Cik viņiem vispār ir gadu? Bet jau zog!” Policija noskaidrojusi jauniešus, kurus meklēja par ziedojumu kastītes zādzību 56

Valsts policija noskaidrojusi jauniešus, kuri, iespējams, no veikala nozaguši ziedojumu kastīti, aģentūru LETA informēja policija.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Sociālajos medijos ievietots foto, kurā redzams, ka Rīgas sabiedriskajā transportā atrodas trīs pusaudži un vienam no puišiem rokās ir ziedojumu kastīte ar monētām.

Valsts policija šo gadījumu ir reģistrējusi un noskaidrojusi veikalu, no kura, iespējams, izdarīta zādzība.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tāpat ir noskaidrota video redzamo jauniešu identitāte, un tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Portāls LA.LV soctīklā “Facebook” ievēroja, ka Kristaps bija dalījies ar ierakstu, aicinot vecākus atpazīt “savus jauniešus”. Cilvēki iesaistījušies karstā diskusijā par šo tematu – vieni aizstāv nepilgadīgos jauniešus, otri nosoda, trešie domā, ka puikas ziedojumu kastīti veduši NBS majoram Jānim Slaidiņam, lai viņš iegādātos dronus Ukrainai…

Komentāru izlasi lasiet turpinājumā*:

“Vecāki varbūt var atpazīt savus jauniešus? Vai varbūt skola? Cik viņiem vispār ir gadi? Bet jau zog! Šodien šī kompānija no veikala nozaga – šo Ziedojuma kastīti (laupījumu pat neslēpj) ar saziedoto naudiņu. Mēs tiešām esam tik neaudzināti, ka nav nekādu vērtību šajos jaunajos cilvēkos? Par ko viņi izaugs rīt? Priecāšos par jebkādu informāciju, kas var atpazīst šos jauniešus!” tā “Facebook” rakstīja Kristaps.

Elita komentē Kristapa ierakstu: “Kādreiz pusaudžiem bija pienākumi, bet tagad ir tikai tiesības un neko viņiem izdarīt nevar. Tiklīdz tu viņam aizrādi, uzreiz tevi filmē uz telefona (jo tas vienmēr ir rokās) un nekaunīgi saka, ka tu man neko nevari izdarīt, pat pieskarties nedrīksti! Šei ir jāmaina likumdošana, lai viņi zina par ko ir jāatbild, un arī ir jāmaina viņu domāšana pedagogiem. Viņus var mainīt, ja atrod pieeju. Nav viņi visi vienādi!”

“Pārsteidzoša nekaunība! Atklāti ved transportā! Padibenes!” šokēta Sandra. Regina piebilst: “Vai zagt ir pareizi?????? Tas redz, liekas normāli, bet datu aizsardzība pret zagļiem ir jāņem vērā, ja? Tas ir normāli?! Paldies posta autoram par darbību!”

Reklāma
Reklāma

“Nē, kur vēl tālāk! Ceru, ka šie ,”varoņi” tiks sodīti! Šeit jau uzreiz vajadzēja policijai ziņot!” uzskata Inese.

“Es būtu zvanījusi policijai. Izskaidrojusi situāciju, un pieļauju, ka kaut kur jaunieši būtu pārtverti un situācija noskaidrota. Bēdīgi. Šoreiz neteiktu, ka slikti, ka tapis šis posts, bet vajadzēja uzreiz zvanīt policijai,” tā pie Kristapa ieraksta komentē Teiksma.

“Kāpēc policijai neziņojāt? Bet feisbukā varat ielikt,” kritizēja Līga. Jānis nosaka: “Nav brīnums, ka pasaule ir arvien lielākā dibuā, ja pusaudži tagad ir vienaudži ar vecākiem…”

“Kā, nu, kā var to izdarīt? Ko dara apsargi? Nestāstiet, ka šīs lādes ir tik vienkārši paņemamas un nepamana, ka tas tiek darīts. Viņas pie kases ir pieliktas ar skrūvēm. Vai tiešām veikalos pat šis ir tik vienkārši un nepamanāmi izdarāms. Vai apsargi nepievērš uzmanību šādiem krītiņiem un vaktē tik pensionārus, lai konfektes nenogaršo un neiebāž kabatā, kamēr sīkie knēveļi lādes stibī ārā,” komentē Marika.

Kaspars piebilst: “Ja cirstu nost roku par zadzību, domāju neviens vispār neko neaiztiktu… Vienīgi valdībā puse būtu ar vienu roku.”

Kristīne raksta: “Kā zināt, ka tā ir ziedojuma kastīte? Varbūt krājkase, ko bērns pats sakrājis? Uzrakstu uz kastītes jau neredz.” Reinis domā tā: “Bet vai tad tie ziedojumi nav paredzēti bērniem? Varbūt nolēma, ka laiks savākt saziedoto.”

Aigars jautā: “Es nesaprotu vienu, kur bija kasieri vai apsargs? Kā tik viegli varēja noraut ziedojuma kasti?”

“Lielākā daļa laikam nekad nav sastapusies ar problemātisku bērnu. Kāda tur ģimene, vecāku vaina!? Vairums tādu bērnu ir tikai dēļ sistēmas, kāda ir mūsu valstī, jo audzināt jau vairs bērnu nedrīkst, viss ir pretlikumīgi. Tad nu brīnās, kā tad nu ir tādi bērni un izgājieni! Visatļautība!” tā pie Kristapa ieraksta “Facebook” komentēja Arita.

Ilgvaram ir cita doma: “Ved ziedojumu Jānim Slaidiņam drona iegādei priekš UKR.”

* Ņemot vērā datu aizsardzības prasības, kas attiecas uz nepilngadīgām personām, rakstam nepievienojam ierakstus no soctīkliem “Facebook” un “X”. Rakstā paustie komentāri ir atrodami “Facebook” pie Kristapa Lūša ieraksta ar foto viņa profilā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.