Kultūra
Mūzika un deja

Cikla “Piektdienas un sestdienas vakars Operā” izrādes noskatījušies 40 tūkstoši interesentu0


Divas izrādes, kuras cikla skatītāji novēŗtēja visatzinīgāk, vija “Karmena” un “Gulbju ezers” (attēlā).
Divas izrādes, kuras cikla skatītāji novēŗtēja visatzinīgāk, vija “Karmena” un “Gulbju ezers” (attēlā).
Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas Mobilais telefons (LMT) no 20. marta līdz 11. aprīlim piedāvāja digitālo ciklu “Piektdienas un sestdienas vakars Operā”. Cikls raisījis ļoti lielu publikas interesi – tajā iekļautās izrādes noskatījušies 40 tūkstoši interesentu, LA.LV informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

Četrās nedēļas nogalēs LMT Straumē un LMT viedtelevīzijā ikvienam bija iespēja noskatīties astoņu izrāžu ierakstus, to vidū bija operas “Manona Lesko”, “Karmena”, “Fausts” un “Makbets”, kā arī baleti “Gulbju ezers”, “Dons Žuans”, “Bolero…” un “Antonija #Silmači”.

Starp tām visvairāk skatītas Žorža Bizē opera “Karmena” un Pētera Čaikovska balets “Gulbju ezers”.

“Aizvadītajā gadā LNOB izrādes un koncertus klātienē noskatījās 204 tūkstoši skatītāju. Mēneša laikā LMT Straumē un viedtelevīzijā mūsu izrāžu ieraksti sasniedza piekto daļu no šī skatītāju skaita.

Esam pateicīgi mūsu ilggadējam patronam Latvijas Mobilajam telefonam un gandarīti, ka publika arī šajā sarežģītajā laikā apliecina savu mīlestību uz operas un baleta žanru. Un tomēr – gribu uzsvērt, ka

visā pilnībā izbaudīt mūzikas un dejas mākslu var tikai dzīvajā izpildījumā un klātbūtnē.

Ļoti gaidām tikšanos ar saviem skatītājiem,” saka Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš.

“Man šī bija pavisam jauna pieredze. Parasti savu izrāžu ierakstus neskatos, arī “Gulbju ezeru” iepriekš nebiju redzējusi. LMT Straumē “Gulbju ezers” tikai rādīts dienā, kad bija paredzēta šī baleta jaunā uzveduma pirmizrāde. Skatoties ierakstu, bija gan laime, gan satraukums un pārdzīvojumi – sajūta, kā atgriežoties izrādes vakarā.

Izrādes ieraksta saiti nosūtīju radiniekiem Krievijā un draugiem ASV, kas līdz šim nebija redzējuši, kā dejoju šo lomu. Pēc tam saņēmu daudz vēstuļu no draugiem un paziņām, kas bija skatījušies un kam izrāde bija patikusi. Ir ļoti mīļi, ka publika mūs šajā laikā atbalsta! Viņi taču ir galvenais, kā dēļ strādājam,” stāsta Odīlijas lomas atveidotāja, baleta soliste Jūlija Brauere.

Saistītie raksti

Joprojām LMT Straumē un LMT viedtelevīzijā ir skatāms Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes “Putnu operas” ieraksts. Šis iestudējums, kura pirmizrāde notika 2000. gadā, februārī uz LNOB skatuves piedzīvoja jau 150. izrādi.

LNOB savu digitālo programmu turpina ar izglītojošu ciklu, kurā iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operas ēkas vēsturi. Maijā LNOB digitāli aicinās uz operas vēsturnieka Mikus Čežes audiovizuālajām lekcijām “Operas sākumi”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zane Dzene
Kultūra
Aktuālā kino izlase
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu
2 dienas

Lasītākie

Raivis Šveicars
Ekonomika
Bioreaktora puncī audzina mikroorganismus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Vai maija pēdējā diena būs saulaina? Laika prognoze svētdienai
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atklāj, kas ārkārtas situācijas laikā visvairāk satrauc pieaugušos
9 minūtes
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām
12 stundas