Kultūra
Mūzika un deja

Tiešraidē no “Gora” varēs noklausīties Ievas Salietes un Annas Rancānes koncertprogrammu “Pieskarties”0

Publicitātes foto

Trešdienas, 29. aprīļa, vakarā Latgales vēstniecība “Gors” tiešraidē no Lielās zāles aicina uz klavesīnistes Ievas Salietes un dzejnieces Annas Rancānes koncertprogrammu “Pieskarties”, kas top īpaši šim gadījumam – tiešraides koncertam no Rēzeknes, LA.LV informēja koncertzāles mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.

“Gors” vadītāja Diāna Zirniņa, aicinot vērot koncerta tiešraidi, koncertzāles profilā sociālajā tīklā “Facebook”, saka: “Šis laiks nav vienkāršs nevienam – ne mums kā koncertvietai, ne māksliniekiem, ne arī klausītājiem, kuriem šobrīd esam pateicīgi par regulāri saņemtajiem uzmundrinājuma vārdiem.

Iedvesmojoties no citu koncertnorišu vietu pasaulē un Latvijā piemēriem, vēlamies vismaz neklātienē aicināt klausītājus ciemos uz Latgali, uz Latgales vēstniecības “Gors” Lielo zāli, lai tiktos ar divām izcilām un mums mīļām māksliniecēm – klavesīnisti Ievu Salieti un dzejnieci Annu Rancāni. Ceram, ka arī šādi varam katrs stiprināt savu garu!”

Koncertprogrammas “Pieskarties” ideja ir gan atgādinājums par to, ka arī “Gors” ļoti gaida satikšanos ar klausītājiem, gan vēlme atbalstīt vietējos māksliniekus, kuri mīt tepat mums blakus, piedāvājot iespēju neierastākā veidā turpināt koncertdarbību.

Tāpat “Pieskarties” būs kā fantāzija par šobrīd neatļautajām lietām – satikšanos, pieskaršanos, pabūšanu blakus.

Koncertā Ievas Salietes spēlētie Johana Sebastiāna Baha, Pētera Vaska un Riharda Dubras skaņdarbi mīsies ar dzejnieces Annas Rancānes latviskajām un latgaliskajām dzejas rindām.

“Ideja par kopīgu programmu ar Annu radās pašai Ievai, īstenojot vēlmi koncertu spēlēt kādam klausītājam arī klātienē,” pauda Husare.

Dzejniecei Annai Rancānei šis aprīlis būtu īpašs laiks, jo 25. aprīlī pirmizrādīt bija paredzēts Rancānes jubilejai veltītu koncertuzvedumu “Latgolys freska”, ko veido Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris, režisors Viesturs Kairišs, aktrise Baiba Broka, etnomūziķe Biruta Ozoliņa un citi.

Koncertuzvedums nu pārcelts uz 12. septembri, tādēļ uz simbolisku satikšanās reizi ar Annu Rancāni Latgales vēstniecība GORS aicina 29. aprīlī.

Koncerts “Pieskarties” 29. aprīļa vakarā plkst. 19 būs skatāms Latgales vēstniecības GORS profilā sociālajā tīklā “Facebook” http://facebook.com/latgalesgors, bet pēc tam koncerta ieraksts būs pieejams arī GORS mājaslapas sadaļā “Koncertieraksti”.

Koncertu klausītājiem būs iespēja skatīties bez maksas, taču šajā izaicinājumu pilnajā laikā, aicinot atbalstīt koncertzāli, “Gors” mājaslapā http://latgalesgors.lv tiek piedāvāta iespēja iegādāties koncerta atbalsta biļeti 3 līdz 10 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Dienu pirms tiešraides koncerta, 28. aprīlī plkst. 19, turpat “Gors” profilā sociālajā tīklā “Facebook” http://facebook.com/latgalesgors būs skatāma koncertzāles vadītājas Diānas Zirniņas saruna ar dzejnieci Annu Rancāni gan par šodienas Latgali, gan koncertuzveduma “Latgolys freska” iecerēm, gan arī gaidāmo neklātienes tiešraides koncertu un Annas kā kultūras pasākumu regulāras apmeklētājas sajūtām ārkārtējās situācijas laikā.

Koncerta “Pieskarties” norise Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē iespējama, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijas reģionos” un Rēzeknes pilsētas domes atbalstam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs” 5
1 diena
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs varētu spēlēt izrādes lielveikalā!” Saruna par atgriešanos teātrī ar aktieri Daini Grūbi
Intervija 2 dienas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Ārkārtas stāvoklī vairāk lietoja nelegālo saturu, atklāj torrentu vietņu audits Latvijā
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
4 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
5 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
8 stundas