Cilvēki spiesti iet tālāk pa vilcienu sliedēm, kad pēkšņi apstājās vilciens Rīga-Jelgava pie Dalbes.
Cilvēki spiesti iet tālāk pa vilcienu sliedēm, kad pēkšņi apstājās vilciens Rīga-Jelgava pie Dalbes.
Ekerānuzņēmums no Guntas Vīndedzes video soctīklā “Facebook”.

Cilvēki spiesti turpināt ceļu pa sliedēm kur nu kurais… Pasažierus pēkšņi izsēdina no vilciena maršrutā Rīga-Jelgava 147

Ziņa papildināta ar “Pasažieru vilciens” un Satiksmes ministra Kaspara Briškena komentāru pl. 18:07.

Kokteilis
FOTO. “Visi skatieni bija vērsti tikai uz viņu, kad viņa uzkāpa uz sarkanā paklāja” – Nīderlandes karalienes kleita apžilbina klātesošos
Plašumā plešas līdz šim nezināma suņu slimība – vainojamas jaunas superbaktērijas. Ko iesaka vetārsti? 10
VIDEO. Jūras krastā izskalots tūkstošiem mazu, zilu, noslēpumainu bumbiņu. Tās apdraud dzīvniekus
Lasīt citas ziņas

Soctīklā “Facebook” šodien Latvijas valsts svētku brīvdienā, 19.novembrī, Gunta Vīndedze dalījusies ar nepatīkamu ziņu saistībā ar “Pasažieru vilciena” rīcību maršrutā Rīga- Jelgava.

Sieviete raksta: “Nu gribu atkal kārtējo reizi kratīt sirdi! Esmu no tiem, kas uz darbu un no darba brauc ar vilcienu! Šodien bija otrā reize neilgā laikā….vilciens Rīga – Jelgava apstājās [pie] Dalbes, visiem pasažieriem tika paziņots, ka vilciens tālāk nebrauks, jo neesot elektrības! Iepriekšējā reizē aizbraucām līdz stacijai “Cena”, tad vienkārši pateica, ka vilciens tālāk nekursēs, cilvēki pa sliedēm kur nu kurais – cits uz autobusu, cits zvanās bērniem, vecas tantiņas vispār nesaprot, ko darīt ? Vīrietim no Jelgavas tālāk autobuss iet, kuru viņš nokavēja…! Nu, tiešām, tas ir normāli, jautāju “LDz” [“Latvijas dzelzceļš”? Normāli priekš 21.gadsimta?”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sieviete ierakstā “Facebook” turpināja piedzīvoto vilcienā, citiem stāstot savu bēdu: “Cilvēki brauc uz darbu, kavē …bērni uz skolu, citi pēdējo naudiņu iztērē un nenokļūst līdz galam. Jūs ko domājiet, ka visi ir miljonāri? Kā jūs?
Tiešām ticat, ka var savu laimi uzcelt uz citu nelaimēm? Naudu nokāšat un tālāk ko? Kā no turienes veciem cilvēkiem tikt tālāk? Bardaks! Kad vienreiz jūs domāsiet par tautu, nevis tikai par sevi un kā piebāzt savu maku! Vai tad nav gana? Tauta uz ceļiem nolikta, bet jums pofig …jums vienalga, kā cilvēkiem dzīvot! Cits varbūt pēdējos centus salasa tai biļetei, a jūs ko? Tad piedāvājiet autobusu vai ko? Aizvedied cilvēkus …palīdziet! Kauns! Tiešām kauns par jums, kauns par valsti, kauns, ka cilvēki mūsu valstī nav nekas!”

Cilvēki komentēja šo ierakstu, arī paužot savu sašutumu par “Pasažieru vilciens” attieksmi pret pasažieriem.

“Ārprāts! Ārzemēs tādos gadījumos atsūta cilvēkiem autobusu! Te pamet meža vidū novārtā! Tur pat sabiedriskais nekursē!” emocionāli komentē Marina.

Santa raksta: “To gan nevajadzētu tā atstāt, gadīties jau var visādi, bet AS “Pasažieru vilciens” bija jānodrošina variants “B”, kā jums nokļūt līdz ieplānotajam galamērķim bez maksas!”

“Alises brīnumzemē…viss kas var gadīties,” piebilst Reinis. Benita uzskata: “Murgs! 21. gadsimts!”

“Kas par šo sakāms ir AS “Pasažieru vilciens”? Un kā tagad cilvēkiem mājas tikt?” jautā Armands.

Inese ieteica variantu: “Vajadzēja sēdēt tālāk vilcienā un lai AS “Pasažieru vilciens” domā, kā lai nogādā cilvēkus līdz galamērķim.”

“Šeit labi redzam valdības prioritātes un attieksmi: svešas ideoloģijas, savtīgi projekti, finansiāls atbalsts citiem no (uz tautas rēķina) aizņemtajiem miljardiem…viņiem prioritāte ir VISS svešais. Ne Latvija, ne mūsu cilvēki, ne ģimenes, ne bērni…,” rezumēja Šarlote.

Reaģējot uz pasažieru sūdzību un plašo sabiedrības rezonansi soctīklos un medijos, “Pasažieru vilciens” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja Sigita Zviedre skaidroja, kādēļ tā noticis. Izrādās, ka konkrētais vilciens maršrutā Rīga – Jelgava apstājies dispečera kļūdas dēļ.

“”Latvijas dzelzceļa” dispečera kļūdas dēļ vilciens Nr.6709 Rīga (07.40) – Jelgava (08.27) tika nosūtīts pa dzelzceļa ceļu, kura kontakttīklā nav sprieguma, tāpēc elektrovilciens apstājās pirms pieturas punkta “Dalbe”. Ņemot vērā, ka pieturas punkts “Dalbe” atradās pārsimts metru attālumā no vilciena apstāšanās vietas, pasažieri devās uz to, lai turpinātu ceļu līdz Jelgavai ar nākamo vilcienu Nr. 6713 Rīga (08.35) – Jelgava (09.20). Mūsu brigāde palīdzēja cilvēkiem izkāpt no vilciena un deva norādījumus, ka ir droši doties uz pieturas punktu. Šis vilciens atbrauca ātrāk, nekā būtu bijis iespējams piesūtīt autobusu. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!” tā radušos situāciju skaidroja uzņēmumā “Pasažieru vilciens”.

Satiksmes ministrs Briškens: šādi pasažieru drošības pārkāpumi nedrīkst atkārtoties

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) gan uzskata, ka šāda rīcība ir nepieļaujama.

Ministrs ziņu aģentūrai LETA skaidroja, ka tuvākās stacijas “Dalbe” perons bija netālu un redzams no mašīnista kabīnes, tāpēc mašīnists atļāva vilcienam ripot stacijas virzienā, nevis strauji bremzēja. Vilciens apstājās 200 metrus pirms stacijas, un tika izdarīta izvēle negaidīt uz vietas autobusu, bet instruēt pasažierus doties līdz stacijai kājām. Speciāli norīkots autobuss ierastos pēc pasažieriem vairākas stundas vēlāk nekā jauns vilciens, apgalvo Briškens.

Tomēr viņš uzsver, ka ir bīstami un nepieļaujami pasažieriem likt pārvietoties tādu attālumu pa sliedēm.

Ministrs vērš uzmanību, ka nav izstrādāts pietiekami labs rīcības algoritms, kā rīkoties šādās situācijās. Tas pieredzēts jau pagājušā mēneša vētras laikā. Turklāt cilvēciskas kļūdas ir jānovērš pirms tās notiek – ar papildus mehānismiem reisu vadībai, īpaši remontdarbu laikā. Visbeidzot ārkārtas situācijās uz autobusu nevajadzētu gaidīt stundām ilgi, norāda politiķis.

Viņaprāt, problēmu cēloņi slēpjas ilgstošā investīciju nepietiekamībā dzelzceļa pamatinfrastruktūrā. “Tā vietā, lai investētu modernās kustības vadības sistēmās, elektrotīkla modernizācijā un pasažieru staciju infrastruktūrā, līdzekļi vēsturiski novirzīti tranzītkravu apkalpošanas infrastruktūrā. Tāpat redzam būtiskus trūkumus arī dzelzceļa nozares pārvaldības modelī, tehnoloģijās un krīzes vadībā,” tviterī raksta Briškens, aicinot nevainot personīgi LDz un PV darbiiekus.

Ministrs esot nodevis abu uzņēmumu vadībai, ka šādi pasažieru drošības pārkāpumi nedrīkst atkārtoties.

“Šeit ir skaidri redzamas problēmas un jau zināmi risinājumi. Mēs nevaram mainīt arhaisku sistēmu acumirklī, bet strādāsim, lai panāktu nozares modernizāciju,” sola Briškens, nozares vārdā publiski atvainojoties reisa pasažieriem par neērtībām.

Pasažieru sabiedrisko pārvadājumu kvalitātes uzlabošana ir un paliks viena no Satiksmes ministrijas galvenajām prioritātēm, piebilst ministrs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. “Visi skatieni bija vērsti tikai uz viņu, kad viņa uzkāpa uz sarkanā paklāja” – Nīderlandes karalienes kleita apžilbina klātesošos
Plašumā plešas līdz šim nezināma suņu slimība – vainojamas jaunas superbaktērijas. Ko iesaka vetārsti?
VIDEO. Jūras krastā izskalots tūkstošiem mazu, zilu, noslēpumainu bumbiņu. Tās apdraud dzīvniekus
Krimināls
Atkal pazudusi Samanta Zālīte. Vecāki ir noguruši un izmisuši, saprotot, ka meitas klaiņošana ir bīstama viņas dzīvībai un veselībai
Kokteilis
VIDEO. “Visatļautība pārsniedz visas saprāta un arī vājprāta robežas!” Daugavpils mēra “nakts izklaides” rada jautājumus
Lasīt citas ziņas
Dažu stundu laikā Latvijā reģistrēti jau teju 100 satiksmes negadījumi
Opozīcijai lielākoties nepiedaloties balsojumā, Saeima ratificē Stambulas konvenciju
VIDEO. “Mēs nevaram pat nomazgāties – apstākļi ir grūti…” Ukrainas kravu autopārvadātāji vairākas dienas iestrēguši milzīgās rindās pie Polijas robežas
Kokteilis
VIDEO. “Visatļautība pārsniedz visas saprāta un arī vājprāta robežas!” Daugavpils mēra “nakts izklaides” rada jautājumus
No bērnības sapņa līdz apbalvojumam “Gada farmaceits”
18:16
Slovēnija atmaksās iedzīvotājiem par Covid -19 ierobežojumu pārkāpumiem samaksātos naudas sodus
18:08
TV24
Leons Taivāns: “Vai tad ANO ir kaut kādi zobi? Arī vairs zobu nav – visi ir izkrituši…”
18:04
VIDEO. Vecmīlgrāvī ostas teritorijā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks
Saeimas citātu vācelītes specizlaidums – deputāti daiļi izrunājas par Stambulas konvenciju
Ziema ieskrienas – arī piektdien Latvijā snigs
Dārzs
Nesavainojiet koka mizu! Praktiski ieteikumi, kā tikt vaļā no ķērpjiem uz ābelēm
Krimināls
Atkal pazudusi Samanta Zālīte. Vecāki ir noguruši un izmisuši, saprotot, ka meitas klaiņošana ir bīstama viņas dzīvībai un veselībai
VIDEO. Nenotīrīts auto no sniega tērē vismaz 15% vairāk degvielas
Lauksaimnieki pieprasa Ašeradena demisiju: Ministrs līdz šim izvairījies un ignorējis diskusiju ar nozari
VIDEO. “Ko var palīdzēt viens papīrs? Tas viss ir “fufelis”!” Aivars Lembergs pauž savu nostāju pret Stambulas konvenciju
Plašumā plešas līdz šim nezināma suņu slimība – vainojamas jaunas superbaktērijas. Ko iesaka vetārsti?
Negadījums Lielvārdes stacijā. Zem elektrovilciena gājis bojā kāds vīrietis
TV24
“Mēs negribējām karu, mēs tikai aizsargājamies” un citi izplatītākie kara baušļi Krievijā
Mājas
FOTO. 20+ radošas idejas adventes vainagiem: no tradicionāliem līdz ļoti oriģināliem
Vai elektriskie skrejriteņi Rīgā būs pieejami arī ziemas sezonā? “Laikapstākļi pieredzējušos lietotājus īpaši nav ietekmējuši”
Veselam
“Ja bērnam ir sākusies anoreksija, pret to jāizturas ļoti nopietni.” Šogad 16 katastrofāli gadījumi no 182; mirstība ir augsta
Maskava aktivizējusi “guļošo” spiegu tīklu. Ko tas nozīmē Ukrainai?
TV24
Skatītājs jautā pavāram Dreibantam: “Mēs vairāk šturmējam humpalu bodes, nekā pa restorāniem staigājam! Kas vispār uz tiem iet?”
Latvija paraksta līgumu par pretgaisa aizsardzības sistēmas piegādi 600 miljonu eiro vērtībā
Receptes
Omes biezpienmaize. Klasiska recepte, kas noderēs ikvienai saimniecei
Kokteilis
FOTO. “Visi skatieni bija vērsti tikai uz viņu, kad viņa uzkāpa uz sarkanā paklāja” – Nīderlandes karalienes kleita apžilbina klātesošos
Kādus vēl valsts zīmolus varētu pārdevēt? Soctīkli “jūsmo” par jauno “Vivi” un piedāvā citiem “PifPaf”, “ĻurĻur”, “PudumPudum”
Latvijā tik liels IT speciālistu trūkums? Tos meklēs un aicinās pie mums no Nigērijas, Kenijas un Armēnijas
Tikai tie, kas neko nedara, nekļūdās! Horoskopi 1. decembrim
Kokteilis
VIDEO. “Sievietēm ir jāēd kā putniņiem!” Liene Kiviča dalās slaiduma noslēpumos
FOTO: 4 krāsas, kurām jābūt katrā Adventes vainagā