Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: EPA/LETA

“Cilvēkiem vienmēr jābūt svarīgākiem par peļņu” – PVO vaino četras rūpniecibas nozares 2,7 miljonos nāves gadījumu Eiropā 21

Pasaules Veselības organizācija (PVO) trešdien vainoja četras rūpniecības nozares – tabakas, intensīvi apstrādātu pārtikas produktu, fosiliju degvielas un alkohola rūpniecību, ka tās izraisa 2,7 miljonu cilvēku nāves gadījumus gadā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Šīs “četras rūpniecības nozares katru dienu nogalina vismaz 7000 cilvēkus mūsu reģionā”, paziņoja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge. Šajā reģionā ir ietvertas 53 valstis, ieskaitot Vidusāzijas valstis.

Šo rūpniecības nozaru konsolidācija nedaudzos multinacionālos uzņēmumos “ir ļāvusi tiem iegūt ievērojamu varu pār politisko un juridisko kontekstu, kuros tīe darbojas, un radīt šķēršļus sabiedrības interešu noteikumiem, kas varētu ietekmēt to peļņu,” paziņoja PVO, publiskojot ziņojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo nozaru taktika ietver neaizsargātu cilvēku izmantošanu ar mērķētām mārketinga stratēģijām, patērētāju maldināšanu un nepatiesu apgalvojumu izteikšanu par to produktu labajām īpašībām vai atbilstību vides prasībām.

“Šī taktika apdraud pagājušā gadsimta sabiedrības veselības ieguvumus un neļauj valstīm sasniegt to mērķus veselības jomā,” piebilda PVO.

Šo rūpniecības nozaru lobēšana apgrūtina centienus vērsties pret tādām neinfekciozām slimībām kā sirds un asinsvadu saslimšanas, vēzis un diabēts, paziņoja PVO.

Saskaņā ar PVO datiem gandrīz 60% pieaugušo un trešdaļa bērnu Eiropā ir ar lieko svaru vai aptaukojušies.

Visjaunākie dati no 2017.gada rāda, ka Eiropā katrs piektais nāves gadījums, kuru izraisījušas sirds un asinsvadu slimības vai vēzis, ir neveselīgu ēšanas paradumu rezultāts.

PVO aicināja valstis cīnīties pret to, ieviešot stingrākus noteikumus neveselīgu produktu mārketingam, monopolu praksei un lobēšanai.

“Cilvēkiem vienmēr jābūt svarīgākiem par peļņu,” sacīja Klūge.

Ziņojums ar nosaukumu “Neinfekciozo slimību komerciālie noteicošie faktori PVO Eiropas reģionā” ir pieejams PVO vietnē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.