CSDD: Pieaug satiksmes negadījumu skaits, kur iesaistīti elektroskrejritēni un gājēji 13

Lelde Veinberga, TV24

Negadījumu skaits, kuros iesaistīti mazākaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki, varētu būt 2-3 reizes lielāks nekā tas parādās oficiālos datos. Tas tādēļ, ka par kritienu no velo vai skrejriteņa, kur vien tiek nobrāzts celis, policiju neizsaucam un uz slimnīcu nedodamies, TV24 raidījumā “Cilvēks. Ceļš. Drošība” pauž Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Statistikas datu apstrādes vadītājs Juris Kreicbergs.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Lai arī bojāgājušo skaits negadījumos, kur iesaistīti elektroskrejriteņi ir mazāks nekā ar velosipēdiem, traumas joprojām gūst daudzi, taču tendence rāda, ka situācija uzlabojas. Dati rāda, ka statistika pasliktinājusies saistībā ar nelaimes gadījumiem, kur skrejriteņi saduras ar gājējiem – sadursmju skaits pārsniedz negadījumu skaitu, kur ierasti bija iesaistīti velosipēdisti un gājēji.

Par to, ka pieaug negadījumu skaits, kuros cieši skrejriteņu vadītāji un gājēji, apstiprina arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas traumatoloģe Rita Turkina-Brāle: “Pērn ambulatori pie mums ārstējās gandrīz 500 elektroskrejriteņu “upuri”, kā mēs viņus saucam, un vēl 63 cilvēki ārstējās stacionārā. Stacionārā ārstējas pacienti, kuriem bija nepieciešama viena vai pat vairākas operācijas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Raidījums par drošību uz ceļa “Cilvēks. Ceļš. Drošība” no 15. maija katru otro trešdienu vērojams TV24 kanālā pl. 20:30. Trešajā raidījumā runājām par mazākaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļa. Pilnu raidījumu iespējams noskatīties atkārtojumā sestdien, 15. jūnijā , pl. 14:30 un svētdien, 16. jūnijā, pl. 10:00, kā arī arhīvā vietnē xtv.lv. Nākamais “Cilvēks. Ceļš. Drošība” raidījums TV24 ēterā gaidāms 26. jūnijā pl. 20:30, kad runāsim par automašīnas vadīšanu reibumā. Raidījums tapis sadarbībā ar CSDD!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.