FOTO: X/Rūdolfs Golubovs

“Vai tagad jāsāk veidot taka zālienā?” Pilsētnieki vīlušies par neskaitāmu skrejriteņu atgriešanos Rīgas ielās 73

Rūdolfs savā “X” kontā ironiski saka paldies Rīgas domei par noregulēto skrejriteņu jautājumu Vecrīgā!

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Vai tagad jāsāk veidot taka zālienā? Visa ietve Noliktavas x Valdemāra jau atkal bloķēta.”

Ierakstam viņš pievienojis arī fotogrāfiju, kas ir kā apliecinājums rakstītajam. Tajā labi redzams, ka vienā punktā izvietoti daudzi skrejriteņi, tāpēc gājējiem tiem ir grūti paiet garām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz ierakstu reaģējusi arī Rīgas dome, atbildot: “Patlaban skrejriteņu novietošanas obligātās zonas ir Vecrīgā. vēlāk būs visā vēsturiskajā centrā.”

Rīgas dome plāno šonedēļ pieņemt jaunus koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas noteikumus, kas paredz noteikt gan ātruma ierobežojumus, gan speciālas zonas mikromobilitātes rīku novietošanai. No 1. maija koplietošanas elektroskrejriteņus un velosipēdus Vecrīgā varēs novietot tikai speciāli izveidotās vietās, kas nozīmē, ka novietošanas aizlieguma zonā būs visa Vecrīga. Savukārt no 1. jūnija šī zona tiks paplašināta līdz Elizabetes ielai un pakāpeniski tiks ieviesta visā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.

“Rīgā elektroskrejriteņu un dažādu citu mikromobilitātes rīku lietotāju skaits pēdējos gados būtiski palielinājies, vienlaikus, diemžēl, notiek arī vairāk negadījumu ar skrejriteņu iesaisti, tādēļ pašvaldība, rūpēs par visu satiksmes dalībnieku – kā kājāmgājēju, tā skrejriteņu braucēju drošību, regulēs gan ātrumu, ar kādu skrejriteņi drīkstēs pārvietoties, gan noteiks speciālas vietas to novietošanai, lai šie braucamrīki nebūtu izmētāti, kur pagadās. Labs, pozitīvs piemērs mēdz būt iedarbīgāks par sodiem un aizliegumiem, tādēļ aicinu visus skrejriteņu braucējus ievērot jaunos noteikumus un līdz ar jauno regulējumu ceram ne vien vairot drošu pārvietošanos pilsētā, bet arī panākt paradumu un uzvedības maiņu, lai primāri tā būtu savstarpēja cieņa starp visiem satiksmes dalībniekiem,” tā otrdien, 26. martā, preses konferencē uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

“Šādi noteikumi ir nepieciešami, lai tiktu aizsargātas visu satiksmes dalībnieku – gan gājēju, gan braucēju tiesības uz drošu pārvietošanos, tāpat ir svarīgi, lai netiktu aizšķērsotas ietves un veikalu, dzīvojamo ēku, iestāžu ieejas. Rīgas dome ir veikusi arī sabiedrības viedokļa mērījumu, kas parāda, ka gandrīz 60% rīdzinieku būtu par to, lai skrejriteņus Rīgā aizliedz pavisam. Ievērojot, ka tomēr ir ievērojama sabiedrības daļa, kas vēlas šo pārvietošanās rīku, jaunie noteikumi par drošu braukšanu ir labs kompromiss. Tāpēc plānojam pakāpeniski visā Rīgas centrā aizliegt elektroskrejriteņu novietošanu ārpus speciāli iekārtotām vietām. Rīgā pērn ieviesām 40 mikromobilitātes rīku novietošanas zonas un, pamatojoties uz iedzīvotāju iesniegtajiem priekšlikumiem, šogad plānojam ierīkot vēl vairākus desmitus šādu stāvvietu,” norādīja Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.