Dagestānā uzbrukumi baznīcām un sinagogām – nogalināti vairāki kārtībsargi un priesteris 52

Svētdien Krievijas Ziemeļkaukāza Dagestānas reģionā uzbrucēji uzbruka sinagogām un baznīcām, nogalinot priesteri, sešus policistus un vienu nacionālās gvardes locekli, paziņoja drošības amatpersonas.
Krievijas Ziemeļkaukāza reģiona Dagestānas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka uzbrucēji šāvuši uz policijas automašīnu, ievainojot vienu policistu. Divās reģiona pilsētās turpinās nāvējošas apšaudes ar policiju.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Dagestānas Iekšlietu ministrijas preses pārstāve sacīja, ka Sergokalas ciemata centrālajā laukumā, 65 kilometrus no reģiona galvenās pilsētas Mahačkalas, nezināmi uzbrucēji apšaudīja policijas automašīnu. Viens policists ir ievainots.

Policija arī esot neitralizējusi četrus kaujiniekus, kuri uzbrukumos reliģiskām iestādēm un kārtībsargiem nogalinājuši jau vismaz astoņus cilvēkus, svētdien paziņoja Krievijas Ziemeļkaukāza Dagestānas reģiona iekšlietu ministrijas amatpersonas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Saskaņā ar šī brīža informāciju Mahačkalā kārtībsargi ir likvidējuši četrus kaujiniekus,” vietnē “Telegram” rakstīja Iekšlietu ministrijas preses pārstāve. Dagestānā kopš agra vakara turpinās uzbrukumi, kuros nogalināti seši policisti, nacionālās gvardes loceklis un priesteris.

Bruņoti vīrieši atklājuši uguni Dagestānas lielākajā pilsētā Mahačkalā un piekrastes pilsētā Derbentā, vēstīja ziņu aģentūra AFP. Visu uzbrucēju meklēšana turpinās, tikmēr Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņojusi, ka sākusi kriminālizmeklēšanu par teroraktu.

Notikuma liecinieki dzirdējuši šaušanu pie baznīcas Mahačkalā, bet Derbentā aizvien turpinoties apšaudes, ziņoja Krievijas ziņu aģentūra TASS. Dagestānas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka tā Makačkalā ir nogalinājusi divus no apšaudītājiem.

Saskaņā ar Dagestānas Sabiedriskās uzraudzības komisijas priekšsēdētāja Šamila Hadulajeva teikto uzbrukumā Derbentas baznīcai tika nogalināts priesteris, kas tur kalpojis jau 40 gadus.

“Saskaņā ar man sniegto informāciju Derbentas baznīcā tika nogalināts tēvs Nikolajs, viņam pārgrieza rīkli. Viņš bija 66 gadus vecs un ļoti slims,” skaidroja Hadulajevs.

Viņš arī pastāstīja, ka tika nošauts baznīcas apsargs, kurš bija bruņots tikai ar pistoli. Pārējie priesteri ir ieslēgušies baznīcā un gaida palīdzību, teica Dagestānas Sabiedriskās uzraudzības komisijas priekšsēdētājs.

Tikmēr sinagoga šobrīd ir aizdegusies, un no vairākiem logiem vismaz vienā ēkas stāvā spēcīgi plosās lielas liesmas un paceļas biezi dūmi.

Svētdien Krievijas pareizticīgo baznīcā ir reliģiskie svētki, ko sauc par Vasarsvētku svētdienu. Dagestāna ir lielākoties musulmaņu reģions Krievijā, kas robežojas ar Čečeniju.

Kopumā uzbrukumos nogalināti seši policisti un vēl 12 ievainoti, aģentūrai “RIA Novosti” pavēstīja Dagestānas Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Gajana Garijeva.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.