Foto. Jens Büttner/dpa

Dānijā raķetes dēļ uz vairākām stundām tika slēgts kuģošanai svarīgais Lielā Belta jūras šaurums 6

Dānijā ceturtdien uz vairākām stundām tika slēgts kuģošanai svarīgais Lielā Belta jūras šaurums, jo bija konstatēta raķetes disfunkcija uz karaflotes fregates, paziņoja Dānijas armija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas
Disfunkcija notika raķetes testa laikā uz fregates “Niels Juel” Korsēras ostā uz rietumiem no Kopenhāgenas, un tā radīja raķetes palaišanas risku.

“Problēma notika obligāta testa laikā, kad palaišanas mehānisms tika aktivizēts” un vairākas stundas to neizdevās deaktivizēt, paskaidroja Dānijas Aizsardzības pavēlniecība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamēr palaišanas mehānisms nebija deaktivizēts, pastāvēja “risks, ka raķete tiktu palaista un nolidotu vairākus kilometrus”, paziņoja armija, piebilstot, ka tomēr nebija raķetes eksplozijas riska.

Lielajā Beltā, kas atrodas starp Zēlandes un Fīnes salām, kuģu satiksme un gaisa satiksme virs tā tika apturēta no pēcpusdienas vidus līdz plkst.20 (plkst.21 pēc Latvijas laika).

Autosatiksme uz tilta starp abām salām tomēr netika apturēta.

Incidents notika dienu pēc tam, kad Dānijas aizsardzības ministrs Troelss Lunds Poulsens atcēla no amata aizsardzības spēku vadītāju Flemmingu Lentferu, jo bija “zaudējis uzticību” viņam.

Poulsens paziņoja, ka nav bijis informēts par disfunkciju uz Dānijas fregates, kas nosūtīta uz Sarkano jūru aizsargāt komerciālo kuģu satiksmi pret Jemenas hutiešu nemiernieku uzbrukumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.