Daugaviņš ar vārtiem un piespēli palīdz ”Torpedo” hokejistiem pārspēt ”sausā” palikušo Rīgas ”Dinamo” 0

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš ceturtdien guva vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli, palīdzot Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandai mājās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē pārspēt Rīgas “Dinamo” hokejistus, kuri šoreiz palika “sausā”.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

“Dinamo” pret “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra, Ģirts Ankipāns un Normunds Siliņš, cieta neveiksmi ar 0:2 (0:0, 0:1, 0:1). Latvijas klubs cieta otro zaudējumu divās šosezon aizvadītās spēlēs.

Daugaviņš vispirms izcēlās ar rezultatīvu piespēli, bet cīņas beigās pats guva vārtus, noformējot mājiniekiem pirmo uzvaru sezonā. Rīdzinieki pēc diviem neizteiksmīgiem periodiem trešajā sasparojās un izveidoja daudz labu iespēju, tomēr pārspēt “Torpedo” vārtsargu Iļju Proskurjakovu viņi nespēja.

Par labāko “Dinamo” komandā atzina vārtsargu Jakubu Sedlāčeku, bet pretiniekiem šis gods tika viņa kolēģim Proskurjakovam.

Spēles pirmajā periodā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās, jo abas komandas spēlēja ļoti uzmanīgi un īsteni bīstamus momentus izveidot nespēja.

Cīņas piektajā minūtē rīdzinieki ieguva skaitlisko vairākumu, kad laukuma apmalē tika iegrūsts Kaspars Saulietis, tomēr viesiem ar pārsvara izmantošanu nesekmējās un spēle vairāk notika vidējā zonā. Līdzīga cīņas gaita bija arī turpinājumā, lai gan iespēja uzspēlēt vairākumā bija arī “Torpedo”, tomēr arī viņi nespēja pienācīgi apdraudēt Jakuba Sedlāčeka sargātos vārtus.

Bīstamākais moments pirmajā periodā bija pēdējā minūtē, kad “Torpedo” veica bīstamu uzbrukumu, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Par cīņas gaitu spēles ievadā liecina metienu skaits, jo rīdzinieki pretinieku vārtus apdraudēja četras reizes, kamēr “Torpedo” izpildīja tikai vienu metienu pa vārtiem.

Savukārt otrās trešdaļas sākumā spēle jau bija aktīvāka un drīz vien arī tika atklāts rezultāts. Daugaviņš ar precīzu piespēli iesāka ātru pretuzbrukumu, Ivans Višņevskis otrā malā atrada brīvo Dmitriju Sjominu, kurš no kreisās malas pārspēja Sedlāčeku.

Drīz vien laukumā izcēlās arī pirmie asumi, kad dūres izvicināja Tims Sestito un “Torpedo” leģionārs Eštons Kārters, abiem kaušļiem nopelnot pa piecām soda minūtēm. Vēl pēc divām minūtēm rīdzinieki palika mazākumā, jo noraidījumu saņēma arī Koltons Gilīss, tomēr mazākums tika izturēts, tāpat kā piecas minūtes vēlāk, kad uz sodīto soliņa atkal devās Sestito.

Rīdzinieki centās uzbrukt, tomēr pie ļoti labām izdevībām netika.

Savukārt trešajā periodā laukumā jau risinājās atklātāks hokejs. Laba iespēja panākt izlīdzinājumu bija Vitālijam Pavlovam, taču viņš neizmantoja labu Saulieša piespēli. Bīstami uzbruka arī citi, taču uzdevumu augstumos bija “Torpedo” vārtsargs.

Tiesa rīdzinieki joprojām grēkoja ar disciplīnas ievērošanu un vēl divas reizes spēlēja mazākumā. Otrajā no tām, kad noraidīts bija Džastins Šags, “Torpedo” realizēja skaitlisko vairākumu, kad visu darbu paveica Daugaviņš. Viņš saņēma ripu pie laukuma apmales, ieslidoja iemetiena aplī un ar spēcīgu plaukstas metienu trāpīja vārtu tuvajā augšējā stūrī, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām panākot 2:0.

Atlikušajā laikā “Dinamo” ieguva tiesības spēlēt vairākumā, beigās nomainīja arī Sedlāčeku pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr gūt kaut vai goda vārtus nespēja.

Daugaviņš, kurš tiek gaidīts Latvijas izlasē uz olimpisko kvalifikācijas turnīru, šajā mačā nospēlēja 17 minūtes un 46 sekundes, trīs reizes metot pa vārtiem.

“Dinamo” spēli iesāka gandrīz identiskā sastāvā kā pirms divām dienām Sočos, tikai Nikolaja Jeļisejeva vietā ar Miku Indraši un Gintu Meiju spēlēja Māris Bičevskis.

Savukārt laukuma saimniekiem Daugaviņš darbojās mājinieku otrajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Aleksandru Frolovu un Dmitriju Sjominu.

“Dinamo” šosezon punktus vēl nav guvusi, bet “Torpedo” šis bija pirmais mačs šajā sezonā.

LETA jau ziņoja, ka “Dinamo” jauno sezonu atklāja ar pirmajā periodā mazākumā ielaistiem trim vārtiem un zaudējumu 1:3 “Soči” komandai, bet “Torpedo” šī būs pirmā spēle jaunajā sezonā.

Iepriekšējā sezonā divos savstarpējos mačos Rīgas hokejisti abās spēlēs zaudēja ar rezultātu 1:4.

Savukārt pirmssezonā Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņas spēlē Rīgas klubs cieta neveiksmi ar 0:3.

Sezonas ievadā Rīgas “Dinamo” pirmās sešas spēles aizvadīs viesos, taču pēc pirmajām trim cīņām komandai būs pārtraukums, kura laikā Latvijas izlase Rīgā cīnīsies par ceļazīmi uz 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm. No Rīgas “Dinamo” komandas valstsvienības kandidātu sarakstā ir iekļauti 13 spēlētāji.

Pēc spēles Ņižņijnovgorodā sestdien notiks cīņa ar Maskavas “Spartak”. Savukārt septembra pirmajā pusē būs jādodas izbraukumā, lai tiktos ar Ufas “Salavat Julajev” (6.septembrī), Maņitogorskas “Metallurg” (8.septembrī) un Čeļabinskas “Traktor” (10.septembrī).

Starpsezonu laikā Rīgas “Dinamo” nometnē ilgu laiku valdīja nosacīts klusums, jo, lai gan darbs klubā notika, par sastāva komplektāciju netika ziņots, jo kluba vadība risināja finansiālus jautājumus, meklējot atbalstītājus. Ilgu laiku tika meklēts arī jauns galvenais treneris, taču šis process nevainagojās panākumiem, tāpēc par galveno treneri jūlija beigās, kad komanda jau bija sākusi gatavošanos sezonai, tika apstiprināts Normunds Sējējs, kurš šo amatu apvieno ar ģenerālmenedžera pienākumu veikšanu.

Sējējs galvenā trenera pienākumus pildīja arī rīdziniekiem neveiksmīgās iepriekšējās sezonas noslēgumā, kad darbu zaudēja soms Kari Heikile.

Gatavojoties sezonai, Rīgas “Dinamo” aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kurās tika gūtas astoņas uzvaras.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējās sezonas regulāro čempionātu noslēdza vien 12.vietā Rietumu konferencē un Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs neiekļuva jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas. Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.