Latvijā
Rīga

Namu pārvaldnieks bez brīdinājuma tukšojot iedzīvotāju makus1

Kadrs no video

Iznākot no savas mājas, Bolderājas iedzīvotāja Ruta ir pārsteigta. Namu pārvaldnieks pie pašām namdurvīm ierīkojis atkritumu tvertni. Tādas uzstādītas arī pie kaimiņu mājām. Tas noticis slepenībā, neprasot dzīvokļu īpašnieku piekrišanu vai viedokli, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Ne tikai Ruta, bet arī citi iedzīvotāji, kas mīt daudzdzīvokļu namos Lielupes ielā, pārliecināti, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” atkal izdomājis veidu, kā paklusām iztukšot viņu maku, jo jaunās atkritumu urnas nav par pliku velti, bet par katru tvertni jāsamaksā 56 eiro bez PVN.

Tvertnes uzstādītas pie katras kāpņu telpas namdurvīm. Piemēram, mājā, kurā ir tikai desmit dzīvokļi, bet divas kāpņu telpas, no dzīvokļa sanākot jau padsmit eiro. Pensionāriem un maznodrošinātajiem tā ir vesela bagātība.

Protestējot pret jaunajām urnām, iedzīvotāji tās novietojuši ačgārni, lai nebūtu iespējams lietot. Dažus desmitus metru no mājām jau ir lieli atkritumu konteineri, kuros visu šmuci izmetot.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma skaidro, ka Rīgas domes (RD) saistošie noteikumi paredz, lai apkārtnē nemētātos izsmēķi un sīkie atkritumi, piemēram, saldējumu kociņi un konfekšu papīri, Rīgā pie daudzdzīvokļu namiem jāuzstāda tādas urnas.

Noteikumi paredzot, ka tās jāuzstāda ik pēc 25 fasādes metriem. Sanākot, – pie katras kāpņu telpas. Iedzīvotāju aptauju iepriekš nav rīkojuši, jo neesot nepieciešams. Par maksu nav informējuši, jo summa par tvertnēm nav pārāk liela. To iekļaušot apsaimniekošanas izdevumu maksā.

Rīgas namīpašnieku valdes priekšsēdētāja Rita Bernardska, tāpat kā iedzīvotāji, uzskata, ka apsaimniekotājs rīkojies izšķērdīgi ar dzīvokļu īpašnieku līdzekļiem un izskatoties, ka ir pārprasti saistošie noteikumi. Tie paredz pie fasādes sienas nodrošināt sīkajiem atkritumiem un izsmēķiem atkritumu urnas, taču neesot noteikts, ka tām jābūt tik lielām un dārgām.

Saistītie raksti

Ja tvertnēs metīs kopā izsmēķus ar papīriem, var rasties ugunsgrēks, turklāt, ja tvertnēs iedzīvotāji iemetīs ar savus atkritumu maisus ar sadzīves un pārtikas paliekām, ieviesīsies grauzēji un smakas. Iedzīvotāji apstiprina, ka tā tas jau tagad ir. Daži jau paslinkojuši doties uz tālāk esošajiem lielajiem atkritumu konteineriem un savus atkritumus izmetuši jaunuzstādītajā tvertnē pie namdurvīm.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve taisnojas, pagaidām tvertnes uzstādītas ne jau visos namos, to veikšot pakāpeniski. Pagājušajā gadā rīkotais iepirkums, kas bijis vien par 50 tūkstošiem eiro, nodrošina atkritumu tvertnes tikai daļai namu. “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve piebilst, ka pie citiem namiem Bolderājā un Daugavgrīvā esot uzstādītas īpaši cigarešu izsmēķiem paredzētās urnas pie nama sienām. Tās esot nedaudz lētākas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Zaudē samaņu un iebrauc priekšā esošā automašīnā
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Viņi dzer, viņi nepārtraukti dzer.” Reibumā kurinot krāsni, aizdedzina savu dzīvokli
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
17 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vāc parakstus par atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
2 stundas