Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Deputāti vērtēs iniciatīvu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu 26

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 1.februārī, plāno skatīt sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” vairāk nekā 11 500 cilvēku parakstītu iniciatīvu par ieceri pāriet uz četru dienu darba nedēļu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Uz komisijas sēdi aicināti iniciatīvas, Valsts kancelejas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Sēde paredzēta plkst.10 daļēji attālināti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā iniciatīvas autors norādīts Denis Meļehovs. Iniciatīvas piedāvājums ir grozīt Darba likuma131.pantu, kas saistīts ar normālo darba laiku.

Meļehova ieskatā, palielinot brīvo laiku, darbinieku apmierinātības un radošuma līmenis pieaugs, nesamazinot darba efektivitāti.

Pēc iniciatīvas pārstāvja paustā, būs vairāk brīvā laika arī mācībām un personīgajai pilnveidei, kam arī būs pozitīvs ekonomiskais efekts.

Patlaban iniciatīvu parakstījuši apmēram 400 cilvēku.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2019.gadā Odsherredas pašvaldība Dānijā uz trīs gadu pārbaudes laiku pārgāja uz četru dienu darba nedēļu, dodot piektdienu brīvu saviem 300 darbiniekiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.