Mana Latvija.lv
Mana Latvija.lv
Publicitātes foto,

Digitālās lietas var apgūt jebkurā vecumā: “Latvija.lv” ziņo par jaunu sasniegumu 0

Jūnija sākumā valsts pārvaldes pakalpojumu portāls “Latvija.lv” sasniedzis vienu miljonu unikālo lietotāju, kas kaut reizi ir uzsākuši kādu no portālā izvietotiem e-pakalpojumiem, t.i. vairāk nekā 50% Latvijas iedzīvotāju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Lasīt citas ziņas
Portāls “Latvija.lv” lietotājiem ir pieejams kopš 2006. gada.

Sākotnēji tajā bija pieejamas tikai saites uz citām interneta vietnēm, kurās savukārt bija informācija par iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

2008. gadā portālā “Latvija.lv” tika izvietoti pirmie 25 e-pakalpojumi un pirmajos divos portāla darbības gados tie tika izmantoti 400 000 reizes.

Pirmais iedzīvotājiem pieejamais e-pakalpojums bija “Manā īpašumā deklarētās personas”, kas bija pirmais pilnībā automatizētais starpiestāžu (tajā iesaistītas vairākas iestādes – Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Tiesu administrācija un Valsts zemes dienests) e-pakalpojums, kas arī līdz šai dienai ir pirmajā desmitnieka pēc e-pakalpojumu uzsākšanas reižu skaita.

Savukārt šobrīd portālā “Latvija.lv” ir izvietoti jau 128 dažādi e-pakalpojumi, kurus sniedz 26 dažādas valsts un pašvaldību iestādes.

Kopš portāla darbības sākuma e-pakalpojumi ir izmantoti vairāk nekā 14 miljonu reižu.
Infografika: VARAM

“Portāla “Latvija.lv” lietotāju skaita pieaugums apliecina, ka cilvēki arvien vairāk novērtē e-pakalpojumu sniegtās iespējas. Pateicoties e-pārvaldes straujai attīstībai, Latviju pārliecinoši varam uzskatīt par digitālu valsti. Svarīgi apzināties, ka pilnvērtīga digitālā sabiedrība un ekonomika ir būtisks priekšnosacījums valsts, uzņēmumu un katra indivīda produktivitātei un konkurētspējai. Priekšā mums vēl ir daudz izaicinājumi pilnveidei un attīstībai.”, saka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saskaņā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotajiem datiem, populārākie e-pakalpojumi portālā “Latvija.lv” ir “E-iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumiem”, kas izmantots vairāk nekā 341 000 reižu, “Dokumentu pārbaude nederīgo dokumentu reģistrā” – kas izmantots vairāk kā 117 000 reižu un “Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem”, kas izmantots vairāk nekā 65 000 reižu.

Visaktīvākie e-pakalpojumu lietotāji ir cilvēki vecumā no 30-39 gadiem – ceturtā daļa jeb 25% no lietotāju kopskaita.

Reklāma
Reklāma

Kā liecina VRAA dati, e-pakalpojumi ir populāri arī 20-29 gadu un 40-49 gadu grupā – attiecīgi 20%.

Apmēram 1% lietotāju ir vecāki par 80 gadiem, tā pierādot, ka digitālās lietas var apgūt jebkurā vecumā.

E-pakalpojumu lietotāji visbiežāk izvēlas pieslēgties portālam “Latvija.lv”, izmantojot mobilos telefonus – 2019.gadā 57,4%, 37,6% izmantojot datorus, 5% – planšetdatorus.

Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.lv” vienuviet pieejama informācija par valsts un pašvaldību iestāžu sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem, to pieprasīšanas un saņemšanas veidiem, ar pakalpojumiem saistītajiem maksājumiem un pakalpojumu aprakstiem, elektronizēti pakalpojumi ietver saiti uz pakalpojuma saņemšanas resursu.

Pašlaik portālā “Latvija.lv” izveidoti 128 e-pakalpojumi, savukārt informācija pieejama par vairāk nekā 600 valstī nodrošinātiem e-pakalpojumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.