Dmitrijs Gordons: “Man Krievijas nāve sāksies ar ekonomiku… Pārāk labi zinu, kā divi diži cilvēki sagrāva Padomju Savienību – Reigans un Tečere” 192

“Man Krievijas nāve sāksies ar ekonomiku. Es pārāk labi zinu, kā divi diži cilvēki sagrāva Padomju Savienību – Reigans un Tečere,” tā intervijā TV24 raidījumā “Kārtības rullis” sacīja Ukrainas mediju vides vadošais žurnālists Dmitrijs Gordons, komentējot aktuālos politiskos notikumus Krievijā, kā arī karadarbību Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

“Es zinu to, kāpēc sākās Padomju Savienības sabrukums – perestroika. Tā nesākās tāpēc, ka Gorbočovs gribēja demokrātiju! Visu cieņu viņam [Mihailam Gorbočovam], ar kuru esmu daudzkārt ticies un to visu apspriedis. Bet aizsaulē aizgājušie Gorbočovs un Ševarnadze man detalizēti izstāstīja, kāpēc Padomju Savienībā sākās perestroika. Rietumi tā izgrieza rokas tai impērijai! Izgrieza rokas ekonomiski,” tā intervijā skaidroja Gordons.

Veiksmīga toreiz “salikās” konjuktūra, naftas cenas – 7 līdz 8 dolāri par barelu un bruņošanās sacensība. Gordons pastāstīja, ko viņam savulaik sacījis Eduards Ševarnadze, proti, ka bija sasaukti kopā Padomju Savienības fiziķi. Viņiem tika vaicāts, kas īsti ir “amerikāņu stratēģiskā iniciatīva un kas ir Zvaigžņu kari”? Vai tas tiešām viss eksistē? Fiziķi atteikuši, ka tas esot “blefs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pēc mēneša fiziķi pieteikušies satikties atkal. Tie bija vadošie padomju fiziķi. Viņi teica: mēs paskatījāmies, tas nav blefs! Viņi reāli ir palielinājuši bruņošanās sacensību, viņiem ir reāli panākumi; ja mēs tajā iesaistīsimies, tad mums būs vajadzīgi 20 gadi un zobi jānoliek uz plaukta! Padomju Savienība neizturēs šo bruņošanās sacensību,” tā intervijā sīkāk vēsturiskos notikumus atstāstīja Ukrainas mediju vides vadošais žurnālists Gordons.

“Un tad Ševarnadze man teica, ka viņš ar Gorbočovu paziņojuši par perestroiku, demokrātiju…Viss ir vienkārši!” tā uzsvēra Gordons TV24 intervijā. Pēc sarunas ar Ševarnadzi, Gordons neilgi pēc tam bija ticies ar Mihailu Gorbačovu.

“Gorbačovs man uzlika roku uz ceļa un teica: viss tā arī bija! Par ko tas liecina? (…) Reigans un Tečere bija cilvēki, kuri bija pieņēmuši lēmumu – apglabāt šo ļaunuma impēriju [PSRS] un izpildīja savu misiju! Diemžēl šobrīd Rietumos tādu cilvēku nav. Tāpēc sankcijas vāji iedarbojas, tāpēc Krievija ir dzīva un nav piežmiegta. Kaut gan atsevišķas nozares sagrūst, piemēram, aviācija. Mēs to redzam,” uzsvēra Gordons, runājot par Rietumu sankcijām pret Krieviju.

Taču Krievijas vājināšana ar sankcijām notiekot lēni.

“Ukrainā līst asinis divus gadus. Ja esiet pieņēmuši lēmumu piebeigt krievus, tad dariet to. Bet viņi [Rietumos] lēmumu nav pieņēmuši. Vajadzētu tā darīt, lai Ukraina nezaudētu un lai Krievija nezaudētu…Tā nemēdz būt! Kādam ir jāzaudē! Zinu, ko saka daudzi politiķi Rietumos. Viņi saka tā: šajā karā Ukraina uzvarēt nevar, Krievijai ir milzīgi resursi, tāpēc vienojamies – tur, kur stāv Krievija, ir Krievija, bet tur, kur Ukraina – ir Ukraina; un mēs padomāsim, vai uzņemt atlikušos 74% Ukrainas NATO un Eiropas Savienībā, varbūt mēs jums dosim divpusējas garantijas! Kurš Ukrainas prezidents parakstīs atteikšanos no teritorijas? Tā ir nāve uzreiz,” norādīja Gordons intervijā TV24 raidījumā “Kārtības rullis”.

Reklāma
Reklāma

Tāpēc Gordons domā, ka Rietumi ar šiem dubultstandartiem nedod iespēju “pabeigt situāciju”. Ukrainas mediju vides vadošais žurnālists Gordons vēl norādīja, ka Ukrainas augsta ranga ģenerāļi viņam esot pauduši, ja Rietumi došot viņu prasīto bruņojumu, tad karš Ukrainā tikšot ātri pabeigts. “Kā tas ir – pabeigsiet ātri? Vienkārši. Sabombardēsim viņiem visu naftas un gāzes rūpniecību, un viņiem nebūs ar ko karot. Tā ir ekonomika tomēr. Viņi nelūdzot ieročus, lai veiktu triecienus pa mierīgajiem Krievijas iedzīvotājiem. Mēs neesam barbari un lopi kā viņi!” tā Gordons intervijā atstāstīja savas sarunas ar Ukrainas ģenerāļiem.

Plašāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.