Ekonomika
Darbs un nauda

Dombrovskis: Daļa ekonomikas atveseļošanai paredzētie līdzekļi būs pieejami jau šogad0


Valdis Dombrovskis.
Valdis Dombrovskis.
Foto: LETA/AFP

Daļa Eiropas Savienības (ES) ekonomikas atveseļošanai paredzētie līdzekļi būs pieejami šogad, tomēr ES dalībvalstīm līdz rudenim ir jāizstrādā nacionālie ekonomikas noturības plāni, pirmdien mediju pārstāvjiem atzina eirokomisārs Valdis Dombrovskis (JV).

Šodien Dombrovskis un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pārrunāja Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu par Eiropas Atveseļošanas plānu, kas tostarp paredz izveidot Eiropas Atveseļošanas instrumentu 750 miljardu eiro apmērā – no tiem 500 miljardi eiro varētu tikt piešķirti grantu veidā, bet 250 miljardi eiro aizdevumu veidā.

Pēc Dombrovska teiktā, no līdzšinējā EK piedāvājuma izriet, ka Latvijai no jaunā instrumenta būtu pieejami 2,9 miljardi eiro.

LTV intervija ar Valdi Dombrovski:

Vienlaikus eirokomisārs uzsvēra, ka šomēnes ES dalībvalstīm nepieciešams vienoties par Eiropas ekonomikas atjaunošanas plānu, tādējādi daļa no ES ekonomikas atjaunošanai paredzētā finansējuma dalībvalstīm varētu būt pieejama jau šogad.

Tāpat, lai pretendētu uz papildus finansējumu, dalībvalstīm būs jāizstrādā sav nacionālie ekonomikas noturības plāni.

Ministru prezidents piebilda, ka jautājumā par Eiropas Atveseļošanas plānu Latvijas un EK pozīcijas ir vienādas. Vienlaikus Kariņš norādīja, ka patlaban nav zināms, kurās jomās Latvija varētu ieguldīt papildus pieejamos teju trīs miljardus eiro.

Pēc Kariņa teiktā, Finanšu ministrija jau ir sākusi priekšdarbus Latvijas ekonomikas noturības plāna izstrādei, bet valdības pārstāvji un koalīcijas partneri šim plānam aktīvāk pievērsīsies augustā. Par plāna izstrādi atbildīgais būs Ministru prezidents.

Tāpat Kariņš norādīja, ka par EK piedāvāto Eiropas Atveseļošanas plānu un ES daudzgadu budžetu šomēnes sagaidāmas sarežģītas sarunas ES valstu vadītāju eiropadomes sēdē.

Premjers norādīja, ka lielākās diskusijas gaidāmas par Eiropas Atjaunošanas fondā iezīmēto sadalījumu starp grantiem un aizdevumiem, kā arī gaidāmas diskusijas par ES fondu apjomu.

LETA jau vēstīja, ka Latvija plāno līdz šā gada oktobrim iesniegt Eiropas Komisijai (EK) nacionālo atveseļošanas un noturības plānu, lai pieteiktos grantiem Eiropas Atveseļošanas plāna ietvaros, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Ministrijā norādīja, ka ES dalībvalstīm ir jāsagatavo un jāiesniedz EK nacionālie atveseļošanas un noturības plāni, kurā ir jāiekļauj plānotās strukturālās reformas un investīciju projekti. Dalībvalstīm ir iespēja šos plānus sagatavot un iesniegt laika periodā no šā gada 15.oktobra līdz 2022.gada 30.aprīlim.

Saistītie raksti

FM darbu plāno tā, lai atveseļošanas un noturības plāna pirmo versiju turpmākajām sarunām varētu iesniegt EK pirmajā iespējamā brīdī, proti, šā gada 15.oktobrī kopā ar 2021.gada valsts budžeta plāna projektu.

Patlaban FM analizē EK priekšlikumus, konsultējas ar EK par nosacījumiem finansējuma saņemšanai un pēta nepieciešamību grozīt esošos un izstrādāt jaunus tiesību aktus šī finansējuma administrēšanā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 9 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
33 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda