Jaunais “Škoda Vagonka” vilciens pagaidām nav piemērots zemajiem Rīgas Centrālās stacijas peroniem. Nākotnē tiek solīts iekāpšanas ērtības uzlabot.
Jaunais “Škoda Vagonka” vilciens pagaidām nav piemērots zemajiem Rīgas Centrālās stacijas peroniem. Nākotnē tiek solīts iekāpšanas ērtības uzlabot.
Foto: Timurs Subhankulovs

Dziesmu svētku dalībnieki varēs bez maksas braukt ar vilcienu Rīgas teritorijā 5

Dziesmu svētku dalībniekiem, uzrādot svētku dalībnieka identifikācijas karti, no 2.jūlija līdz 10.jūlijam būs iespēja bez maksas izmantot dzelzceļa pasažieru pārvadājumus Rīgas teritorijā A un B zonu ietvaros, paredz ceturtdien valdībā atbalstītie grozījumi Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Grozījumu anotācijā teikts, ka Dziesmu un deju svētki notiks Rīgā no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam. Pamatojoties uz dalībnieku reģistrācijas datiem, svētkos piedalīsies 40 892 dalībnieki, bet svētku pasākumus apmeklēs apmēram 500 000 skatītāju. Vairāk nekā 60 svētku pasākumu notiks dažādās tiem piemērotās vietās. Galvenās norises vietas, kurās tradicionāli notiek lielākie un daudzskaitlīgākie svētku pasākumi, ir Daugavas stadions un Mežaparka Lielā estrāde.

Satiksmes ministrijā norāda, ka AS “Pasažieru vilciens” ir veikusi prognozes, kā arī aplēsusi iespējamo finansiālo ietekmi. Ņemot vērā 2018.gada datus par pārvadātajiem svētku dalībniekiem un “Rīgas satiksmes” plānotos satiksmes ierobežojumus attiecīgajā laika periodā, “Pasažieru vilciens” 2023.gadā prognozē dalībnieku braucienu skaita pieaugumu par 30%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šogad svētku norises laikā braucienu skaits A un B zonās varētu sasniegt 18 173, tādējādi ar 100% finansējumu kompensējamā summa veidos 21 201 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Tāpat “Pasažieru vilciens” izvērtē iespējamos variantus papildu vilcienu norīkošanai svētku laikā.

Ministru kabineta sēdes protokollēmums paredz, ka Satiksmes ministrijai sadarbībā ar Kultūras ministriju (KM) būs nepieciešams sagatavot aplēses par “Pasažieru vilciena” zaudējumiem, kas radušies, pārvadājot Dziesmu un deju svētku dalībniekus, un abām ministrijām būs nepieciešams sagatavot un līdz šā gada 1.septembrim iesniegt MK rīkojuma projektu par apropriācijas pārdali 2023.gadā no KM valsts budžeta programmas “Kultūras mantojums” uz Satiksmes ministrijas budžeta programmu “Sabiedriskais transports”.

Vagonu depo ar grafiti apķēpāts jaunais "Škoda Vagonka" elektrovilciens
Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā pienāk jaunais "Pasažieru vilciena" elektrovilciens

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.