Foto: ekrānuzņēmums

Dzintars Jaunzems: trako rēķinu dēļ aizvien vairāk dzīvokļu īpašnieku apvienosies ar kaimiņiem un uzstādīs saules baterijas uz jumta 163

Rīgas Tehniskās universitātes docents, Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta vadošais pētnieks Dzintars Jaunzems, viesojoties TV24 veidotajā speciālizlaidumā “Cenu šoks” atklāja, ka Latvijā pastāv mazāk dzirdēta iespēja, kā krietni ietaupīt uz ikmēneša rēķiniem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Viņš pastāstīja, ka pats ir dzīvokļa īpašnieks un šobrīd kopā ar kaimiņiem ir nonākuši pie lēmuma māju atjaunot un renovēt.

Šobrīd dauddzīvokļu ēkas, pēc esošā regulējuma, īsti nevar uzstādīt saules paneļus mikroģenerācijas režīmā (t.i. izmantot neto uzskaiti – kad nevajag saules panela saražoto enerģiju, to nodod publiskajā tīkļā, lai pēc tam to paņemtu tad, kad saule nespīd. Šāds regulējums ir privātmājām / fiziskām personām).

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš minēja, ka Latvijā pastāv tā dēvētās energo kopienas. “Daudzdzīvokļu ēka var būt kā kopiena – cilvēki saliek kopā līdzekļus un prātus, un uzliek paši saules paneļus,” – viņš stāstīja.

“Energo kopienas pavērs daudz vairāk iespēju attīstīties. Var apvienoties, piemēram, pat trīs daudzdzīvokļu mājas,” – sacīja Jaunzems. Šādā mājā varēs kopīgot saražoto elektroenerģiju bez papildu tīkla izmaksām un nepiemērojot prasības, kas attiektos uz elektroenerģijas tirdzniecību .

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.