Bijušais Latvijas ministru prezidents Ivars Godmanis.
Bijušais Latvijas ministru prezidents Ivars Godmanis.
Foto: LETA

VIDEO. Ivars Godmanis: “Lietuvieši un igauņi ierobežos elektrības cenu, mēs nē. Kāpēc, tas jāprasa valdībai!” 213

Bijušais Latvijas premjers Ivars Godmanis, viesojoties TV24 speciālizlaidumā “Cenu šoks” diskutēja par galvenajām atšķirībām – kā ar enerģētikas krīzes cenām cīnās mūsu tuvākie kaimiņi – Lietuva un Igaunija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Godmanis uzsvēra, ka ir daudz kā kopīga gan Latvijai, gan Lietuvai, gan Igaunijai, tomēr ir kāda būtiska atšķirība. Kovida laikā Latvijas valdība iztērēja 300 miljonus eiro pabalstos – bērniem un pensionāriem, taču to nedarīja ne Lietuva, ne Igaunija.

“Tagad, kad pienāca sitiens no enerģētikas krīzes, it kā to naudu vajadzēja dot tagad. Bet viņi iedeva tad un nauda bija liela,” – saka Godmanis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lietuvieši un igauņi ierobežos elektrības cenu, mēs nē. Kāpēc, to jāprasa valdībai! Gāzes cenu ierobežosim visi. Mēs pat drusku vairāk kompensēsim,” – viņš turpināja.

Tomēr galvenā atšķirība paliek iepriekš piešķirtajos atbalstos. Godmanis ieskicēja, ka, visticamāk, tie bija arī domāti mērķim, kas varētu palīdzēt nomaksāt milzīgos rēķinus, tomēr viņš atzina, ka cilvēkiem ir dažādas vajadzības un var gadīties, ka daudzi šo naudu jau ir iztērējuši un tā rezultātā parādi turpinās celties.

Viņš uzskata, ka valdībai nekavējoties ir jāizdomā “mehānisms”, kas neļaus audzēt iedzīvotāju parādus, kas radīsies pēc milzīgajiem rēķiniem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.