Publicitātes foto

Eiropas skati gleznotāja Jāņa Kalnmaļa acīm 0

Pievieno LA.LV

22. janvāra vakarā Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiek atklāta un līdz 16. februārim būs apskatāma klasiķa, izcilā ainavista, atzītā vecmeistara un šī gada jubilāra Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde “Eiropas skati”, portālu LA.lv informēja izstādes rīkotāji.

Kokteilis
Darbs, kas var izjaukt laulību: 11 profesijas ar augstāko šķiršanās risku
Kokteilis
Pēc fiasko ar “Pitbull” latviešiem vēl viens trieciens – pēdējā brīdī koncertu atceļ vēl viena zvaigzne
Kokteilis
11 vecmodīgas prasmes, kas nodod tavu vecumu, lai vai kā tu censtos to noslēpt
Lasīt citas ziņas

J. G. Kalnmalis ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kura daiļrades būtisku daļu sastāda dabā veikti gleznojumi, turklāt ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Izstāde “Eiropas skati” ir mākslinieka 60 jaunāko darbu kolekcija, kas tradicionāli gleznota ar eļļas krāsām uz audekla, un kurā iemūžinātas Eiropas pilsētas, ainavas, jūras, kā arī ostas. Nozīmīga izstādes daļa veltīta arī Latvijai. Ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja izdzīvot mākslinieka izjūtas un kļūt par šī ceļojuma dalībnieku.

Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas mākslas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, Amerikā un Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Piedalījies starptautiskajos mākslinieku plenēros Luksemburgā un Polijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.