Reklāmraksti

Eksperta viedoklis – koka vai metāla siltumnīca – kā izvēlēties siltumnīcu, kas kalpos sezonām ilgi?0

Publicitātes foto

Uz Jūs interesējošiem jautājumiem atbild, SIA “RalfHouse” augstākās kvalitātes siltumnīcu ražotājs Latvijā, dibinātājs un īpašnieks Mārtiņš Rauska.

Rudens un pavasara sezona ir īstais laiks, lai iegādātos sev vispiemērotāko siltumnīcu. Plašajā siltumnīcu klāstā tieši koka un metāla siltumnīcas ir tās, kurām saimniecību un mazdārziņu īpašnieki uzticas jau gadiem. Galvenokārt tas saistāms ar koka un metāla karkasu augsto kvalitāti un izturību, kā arī ar šo materiālu piemērotību visdažādāko pārklājumu siltumnīcu celtniecībai.

Lai gan koks un metāls jau gadiem ir visizplatītākie siltumnīcu celtniecības materiāli, pircēji joprojām turpina šos siltumnīcu veidus salīdzināt, lai noskaidrotu, kura kalpos ilgāk mūsu klimata apstākļos, būs labāks ieguldījums attiecībā pret cenu, kā arī kura nodrošinās labākus augšanas apstākļus dažādiem dārzeņiem un augļiem.

Koka siltumnīcas

Koka siltumnīcas, to karkasa izturības, inovatīvā dizaina un radīto augšanas apstākļu dēļ, ir kļuvušas par neapstrīdamu vērtību dārzkopju vidū. Izvēloties koka siltumnīcu, ieteicams dot priekšroku tādai, kuras karkasa konstrukcija veidota no augstspiedienā impregnētām masīvkoka detaļām, jo tā būs izturīgāka un kalpos ilgāk. Koks ir ne tikai izcils siltuma amortizators, bet arī lieliski piemērots Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, kas nozīmē, ka siltumnīcas iekšienē tiek nodrošināts mērenāks klimats dienas ietvaros, tādējādi radot labvēlīgus augšanas apstākļus dažādiem dārzeņiem un augļiem.

Turklāt koka karkass kalpo kā dabīgs siltumizolācijas materiāls, kas dienas laika uzkrāto situmu izstaro naktī, nodrošinot mazākas temperatūras svārstības un siltuma zudumus.

Koka siltumnīca ir ērta dažādu papildinājumu ieviešanai, aprīkošanai ar elementiem, kuri nepieciešami, lai radītu maksimāli ērtu darbošanās vidi.

Metāla siltumnīcas

Latvijas tirgū ir pieejamas kvalitatīvas metāla siltumnīcas, taču to cenu amplitūda būs daudz augstāka par līdzvērtīgu koka karkasa siltumnīcu. Vispopulārākās Latvijas tirgū ir tieši lētas metāla konstrukcijas siltumnīcas, par tām arī šodien runāsim.

Metāla siltumnīcas daudziem neapšaubāmi asociējas ar to karkasa izturību un ilgmūžību. Pieņēmumi par to augsto izturību un kvalitāti vēl joprojām tiek balstīti uz metāla siltumnīcām, kuras Latvijā tika celtas pirms 15 – 20 gadiem, proti, siltumnīcām, kuras celtas, piemēram, no dzelzs profiliem. Svarīgi atcerēties, ka mūsdienās ražotās metāla siltumnīcas nav gluži pielīdzināmas iepriekš minētajām konstrukcijām, jo tirgus konkurences apstākļi ir radījuši situāciju, ka tās tiek ražotas lētas, bet tas tiek panākts ar ietaupījumu materiālos.

Galvenos mūsdienu metāla siltumnīcu trūkumus:

–  Šauro metāla profilu siltumnīcas nereti ir nepiemērotas mūsu klimata apstākļiem – īpaši ziemā, kad sniega radīto slodzi var neizturēt ne tikai siltumnīcas karkass, bet arī tam piestiprinātais pārklājums. Par ko arī aizgājušajā ziemā, kura bija gana sniegota, varēja pārliecināties sociālajos tīklos, skatot foto un rakstus par sabrukušām vai bojātām metāla siltumnīcām.

– Metāls ir labs siltuma vadītājs – karstā vasarā metāla siltumnīca pārmērīgi uzkarsīs, radot nepiemērotus augšanas apstākļus, savukārt, sākoties pirmajām salnām, augiem un dārzeņiem ir lielāka iespējamība izsalt.

–  Vidēja un zema līmeņa metāla siltumnīcas netiek ražotas Latvijā, līdz ar ko tām netiek arī piedāvāti montāžas pakalpojumi. Gadījumos, ja tie tiek piedāvāti, tad tie ir salīdzinoši dārgi. Metāla siltumnīcas salikšana pašam ir gana sarežģīta un prasa laika resursu.

Koka un metāla siltumnīcu pārklājums

Siltumnīcu ilgmūžību un augšanas apstākļu kvalitāti nodrošina ne tikai siltumnīcas karkasa izturība un kvalitāte, bet arī siltumnīcas pārklājums. Gan koka siltumnīcām, gan metāla siltumnīcām visbiežāk tiek izmantots plēves vai polikarbonāta pārklājums. Svarīgi, ka tieši izvēlētā pārklājuma kvalitāte var lauzt mītu par metāla un koka karkasu ilgmūžību.

Piemēram, alumīnija profilu siltumnīca ar plēves pārklājumu kalpos nesalīdzināmi īsāku laiku nekā kvalitatīva masīvkoka brusas karkasa siltumnīca ar polikarbonāta vai plēves pārklājumu, kas kalpos līdz pat 10 sezonām un būs noturīgāka pret stipru vēju, lietu vai sniegu. Tādējādi, izvērtējot potenciālo ieguvumu no siltumnīcas ilgmūžības un nodrošinātā siltumnīcas klimata viedokļa, svarīgi pievērst uzmanību siltumnīcas pārklājuma kvalitātei un saderībai ar karkasu.

Metāla siltumnīcām, lai nodrošinātu zemu cenu, nereti tiek izvēlēti materiāli uz kuriem tiek taupīts. Polikarbonāts bez UV filtra aizsardzības, kas izdeg saulē un sadrūp gabalos, tāpat arī plēve, kas nozīmē, ka pārklājuma atjaunošana var notikt salīdzinoši īsā laika periodā.

Kāpēc tieši RalfHouse koka siltumnīcas?

Ralfhouse siltumnīcas karkasa konstrukcija veidota no augstspiedienā impregnētām masīvkoka detaļām, kas nodrošina izturību un ilgāku kalpošanu.

Ralfhouse ražoto siltumnīcu karkasi ir paredzēti papildus slodzei, kas nodrošina gan stādu, gan augu iespējamību audzēt podos, bez papildus nostiprināšanas, tādejādi paplašinot iespēju, salīdzinoši mazā telpā audzēt lielāku apjomu, izmantojot telpu visaptveroši.

Ralfhouse siltumnīcu forma paredz to, ka ziemā neuzkrājas sniegs, bet, ja pat tas uzkrājas, tad pati konstrukcija ir ražota tā, lai nodrošinātu sniega slodzes izturību.

RalfHouse ir augstākās kvalitātes siltumnīcu ražotājs, kurš ir viens no retajiem Latvijā, kas nodrošina ātru siltumnīcu piegādi un profesionālu uzstādīšanu.

Ralfhouse siltumnīcas ir viegli saliekamas, ja klients vēlas to uzstādīt pats.

Ralfhouse komanda nodrošina individuālu pieeju katram klientam.

Ralfhouse uzņēmējdarbība apkārtējā vidē ieņem nozīmīgu lomu, rūpējoties par dabu. Uzņēmums, ražojot un nodrošinot koka pamatkonstrukcijas materiālus, ir videi draudzīgs.

Ralfhouse piedāvā siltumnīcas uz nomaksu, sadarbībā ar Incredit, viegla, ērta noformēšana un Zero kredīts, kas nozīmē, ka klientam ir jāmaksā tikai par līguma formēšanu, bet kredītprocenti ikmēnesi netiek iekļauti.

Plašāku informāciju iespējams lasīt RalfHouse mājaslapā, vai konsultējoties pa tālruņiem 26148654; 29997666.

Lai vai kāda ir Jūsu izvēle, priecājamies, ka esat izvēlējušies Eko vidi un pašu audzētus produktus.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Auskari ir skaista dāvana sievietei
10. februāris, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Iedvesmojošākās un interesantākās vēstures grāmatas Latvijas grāmatu blogeru skatījumā
5. februāris, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ir pieejams ērts zāļu meklētājs
4. februāris, 2020

Lasītākie raksti

IE
Ināra Egle
Latvijā
Piesakās pirmie Rīgas domes iekarotāji 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gan Misānes lieta, gan Zolitūdes tiesa skar jautājumu – kā mēs uztveram valsti 4
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Apšaudēs Vācijas pilsētā nogalināti astoņi cilvēki
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Apsūdzības ir pietiekami smagas.” Rinkēvičs par Kristīnes Misānes lietu
34 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saule mīsies ar mākoņiem: prognoze ceturtdienai
2 stundas