Twitter/ Jens Stoltenberg

Erdogans saka “JĀ” Zviedrijai NATO – reakcija uz lēmumu sociālajos tīklos 120

Kā ziņojām, Turcija piekritusi protokolu par Zviedrijas uzņemšanu NATO nodot parlamentam ratificēšanai, cik ātri vien iespējams, pirmdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

NATO samita priekšvakarā Stoltenbergs Viļņā tikās ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu un Zviedrijas premjerministru Ulfu Kristersonu, cerot vēl pēdējā brīdī pierunāt Ankaru atmest iebildumus pret Zviedrijas uzņemšanu aliansē.

Tomēr negaidītajā kopīgajā paziņojumā, kas izplatīts pēc trīs amatpersonu tikšanās, joprojām nav teikts, cik ilgs laiks Turcijai būs vajadzīgs, lai pabeigtu ratifikācijas procedūru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl iepriekš pirmdien Erdogans bija paziņojis, ka atbalstīs Zviedrijas uzņemšanu NATO tikai gadījumā, ja Eiropas Savienība (ES) atsāks jau ilgstoši iesaldētās iestāšanās sarunas ar Ankaru.

Kā ierasts, sociālajos tīklos ziņas izplatās ļoti ātri, tāpat kā cilvēku viedokļi par izskanējušo ziņu.

Tērzēšanas platformā “Twitter” daudzi izsmej Krievijas prezidenta Vladimira Putina iespējamo reakciju uz Turcijas prezidenta lēmumu.


Kāds smejas, ka drīz varētu sagaidīt ziņu, ka Putins Erdoganam atsekojis “Instagram”.


Krievijas plašsaziņas līdzekļos klejojot ziņas par Erdogana naža dūrienu viņiem mugurā. Ungārija tagad ir pēdējā Maskavas aizsardzības līnija NATO.


Kādā video ironizēts, ka Erdogans Putinu cenšas pazemot jau kopš 2016.gada.

Citi uzreiz izjūt lielāku drošību, norādot, ka Zviedrijas iestāšanās NATO nozīmēs, ka Krievijas flotei Baltijas jūrā būtu “nelielas” problēmas, ja kādreiz sāktos karš.

Oleksijs Sorokins “Twitter” ierakstā pauž neizpratni par Erdogana pēkšņo domu maiņu beidzamo 48 stundu laikā. Viņš atbalstīja Ukrainas centienus NATO, ļāva atgriezties mājās Azovskas garnizona komandieriem, atcēla Zviedrijas aizliegumu iestāties NATO un paziņoja, ka graudu darījums ir jāpagarina vēl uz 3 mēnešiem.

Ziņu portāls “Visegrád 24” “Twitter” ierakstā uzsvēra: “Somija ir kļuvusi par NATO dalībvalsti Zviedrija tagad kļūs par NATO dalībvalsti. Ukraina ir nākamā! NATO paplašināšanās nav apspriežama!”

Antons Gerašenko dalījies ar video, kurā dzirdama krievu propagandistes Skabejevas reakcija uz Erdogana lēmumu. Viņa ir ļoti neapmierināta un norāda, ka Erdogans pat neinformēja Krieviju par Azovas komandieru atgriešanos Ukrainā. Viņa saka, ka Turcija svārstās starp diviem krēsliem. Tiek uzsvērts, ka Erdogans nav turējis savu solījumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.