FOTO: Cheshire Police/Twitter

“Es varēšu paturēt pāris zobu un aci?” Nepilngadīgās transpersonas slepkavas bija sagatavojušas slimīgu plānu, kā nogalinās 40

Pirms skolnieces-transpersonas slepkavības aizdomās turamie izveidoja “slepkavības plānu”, teikts tiesas prāvā, kas vēl joprojām turpinās. Meitene (X), un zēns (Y), iespējams, ievilināja 16 gadus veco transpersonu Briannu Geiju (Brianna Ghey) Varingtonas parkā, kur viņa tika nodurta.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Nonākot tur, abi pusaudži, kuriem slepkavības brīdī bija 15 gadi, Briannai iedūra 28 reizes, ziņo “The Sun”.

Mančestras tiesai tika paziņots, ka pusaudži ir “pārņemti ar vardarbību, spīdzināšanu un nāvi”. Viņi, iespējams, “mudināja viens otru domāt par to, kā viņi veiks slepkavību”.

CITI ŠOBRĪD LASA
Zvērinātie dzirdēja, ka X bija uzrakstījis piezīmi ar nosaukumu “Sestdiena, 2023. gada 11. februāris. Upuris: Brianna Geija” — diena, kad tika nogalināta skolniece.

Tajā bija rakstīts: “Satikties ar Y pie koka stabiem plkst. 13:00. Iet uz bibliotēku… tad autobusa pieturu. Sagaidīt, līdz Brianna izkāpj no autobusa, tad mēs visi trīs ejam uz parku. Dodamies uz cauruļu/tuneļa zonu.

“Es saku koda vārdu Y. Viņš iedur viņai mugurā, es – vēderā. Y ievelk ķermeni zonā. Mēs abi aizsedzam zonu ar baļķiem utt.”

Prokurore Deanna Hēra tiesai sacīja, ka piezīme ir “Briannas nogalināšanas plāns”.

Pēc tam X un Y apsprieda, kādu ieroci viņi izmantos, galu galā vienojoties par zēnam piederošo medību nazi, dzirdēja zvērinātie.

Kamēr viņi turpināja plānot nākamās dienas uzbrukumu, X atklāja, ka viņa “nevar sagaidīt rītdienu.”

Tiesa uzklausīja X mēģinājumu izveidot “viltus aizsardzību”, ja nu kāds nolemtu paskatīties viņas tālrunī. Viņa nosūtīja Briannai ziņu, kurā bija teikts: “Vai viss ir kārtībā? Kāda pusaugu meitene tika nogalināta parkā, ziņas izplatās visur.”

X un Y bija “kopā plānojuši nogalināt Birannu tieši tā, kā viņa patiesībā tika nogalināta”. X bija kļuvusi “apsēsta” ar pusaudzi un iepriekš bija nosūtījusi Y ziņojumu par plānu viņu nogalināt, izmantojot medikamentus.

Apmēram 19 dienas pirms skolnieces nāves viņa esot teikusi Y, ka iedevusi Briannai [pretsāpju līdzekļus], ar ko “vajadzēja pietikt, lai viņu nogalinātu”. Tiesai tika paziņots, ka Brianna patiešām bija saslimusi, un izrādījās, ka X to neizdomāja.

Pāris esot sastādījis sarakstu ar četriem cilvēkiem, kurus viņi vēlējušies nogalināt, neskaitot Briannu. Viens no mērķiem bijis M. Zēns baidījās, ka viņa simpātija ar viņu satuvinās.

Reklāma
Reklāma

Vienā tekstā, kas tika lasīts zvērinātajiem, Y bija norādījis: “Šķiet, ka tevi apmierinātu tas, ka es viņu nogalinu.” X atbildēja: “Man vienalga, ja tu viņu nogalināsi. Es varu darīt visu iespējamo, lai palīdzētu.”

Viņa piebilda: “Ja mēs nogalināsim M, vai es varēšu paturēt dažas lietas: pāris zobus un aci? Tikai es nezinu, kā izgriezīšu acis un izņemšu zobus.”

Viņi arī pārrunāja, kā varētu pārgriezt rīkli zēnam vārdā E, pirms nolēma nogalināt Briannu, lai Y varētu redzēt, vai “tas kliedz kā zēns vai meitene”.

Zvērinātie dzirdēja traģiskos 11. februāra notikumus. Trijotne bija sarunājusi tikties parkā. Brianna bija nosūtījusi mammai ziņu pulksten 13.41, sakot: “Es esmu autobusā viena, man ir bail.”

Vēlāk viņu atrada pāris, kas veda pastaigā savus suņus. Meitene, noklāta ar asinīm, gulēja ar seju dubļos. Zvērinātajiem tika paziņots, ka viņa guvusi nāvējošus ievainojumus un zaudējusi asinis pēc tam, kad viņai mugurā un krūtīs tika iedurts ar nazi. X un Y esot iedūruši arī Briannas rīklē un plaušās.

Viena no brūcēm bija 11 cm dziļa – tika pārdurta pusaudzes sirds.

Bija redzamas arī “aizstāvēšanās pazīmes” – brūces rokās un plaukstās. Viņa izmisīgi mēģināja atvairīt savus uzbrucējus. Tiesai tika paziņots, ka “vairākas” no durtajām brūcēm bojājušas Braienas kaulus.

Prokurore sacīja: “Natkarīgi no tā, kurš ir veicis nāvējošos dūrienus, abi apsūdzētie ir vienlīdz vainīgi. Rīkojoties kopā, viņi plānoja un izpildīja iecerēto – nogalināt.” Policija, pārmeklējot notikuma vietu, netālu no notikuma vietas atrada neatvērtu pudeli “Dr Pepper” un tukšu kolas pudeli, uz kuras tika atrasts X un Y DNS, piebilda prokurore.

Kad policisti ieradās X mājās, viņi atrada vēl vienu zīmīti.

Tajā bija teikts: “Pārgriezt rīkli, sadalīt ķermeni, ievietojot gabalus atkritumu maisos, apglabāt maisus 7 pēdas zem zemes.”

Virsnieki atklāja arī piezīmes par sērijveida slepkavām. Zēna Y guļamistabā atrada melnu jaku un nazi ar asins traipiem, kas atbilda Briannas DNS, norādīja tiesa.

X un Y abi noliedz vainu slepkavībā.

SAISTĪTIE RAKSTI