Latvijā
Politika

Pabriks: Degvielas rezerves Latvijai ir tikai “uz papīra”. Krīzes situācijā mēs sev to piegādāt nevarēsim5

“Mēs esam maksājuši par to, ka mums ir papīrs, ka kaut kur Anglijā, Holandē vai kaut kur citur it kā glabājas Latvijas degvielas rezerves, kuras krīzes situācijā mums varētu piegādāt. Mēs esam “alojušies” un paši sevi mānījuši, jo šādu degvielu krīzes situācijā mēs sev piegādāt nespēsim,” tā par Latvijas stratēģiskajām degvielas rezervēm “RīgaTV 24” raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (Attīstībai/Par!).

Ministrs raidījumā izteica aicinājumu Ekonomikas ministrijai un tai padotajām iestādēm glabāt Latvijas valstij, ja ne 100 %, tad vismaz 80% , 70,% degvielas rezerves, jo tieši patreiz tās nodarbojoties ar jaunu līgumu slēgšanu.

“Tā būs reāla atbilde jebkurai krīzei, jo mēs paši uz vietas degvielu neražojam, mums būs degviela gan tautsaimniecībai, gan bruņotajiem spēkiem un mēs beigsim maksāt naudu par to kā nav,” piebilda Pabriks.

Aizsardzības ministrs atgādināja arī par to, kādā situācijā Latvijas valsts bija 1939. gada septembrī, kad sākās otrais pasaules karš – “Baltijas jūra bija bloķēta, nenotika tirdzniecība, nenotika preču pārvirzīšana no vienas valsts uz otru un mums, līdz šim, degvielas rezerves bijušas uzglabātas tikai uz papīra”.

Saistītie raksti

Pabriks arī sacīja, ka Ministru kabinetā ir pieņemts lēmums, ka katrai no valsts ministrijām, institūcijām ir jāiesniedz saraksts ar tām precēm, kas viņuprāt krīžu gadījumā valstij būtu jāuzglabā un jāiepērk.

“Mums šis saraksts ir un mēs mēģināsim rūpēties par to, lai valstij būtu līdzekļi par ko to visu sagādāt, ja nāktu dažāda veida krīzes”.

Visu raidījumu skaties šeit.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.