Publicitātes foto

Filma “Pretīgais 8nieks” internetā nopludināta no Holivudas producentam sūtīta DVD 0

Amerikāņu režisora Kventina Tarantino jaunākā kinolente “The Hateful Eight” (“Pretīgais 8nieks”) internetā nopludināta no Holivudas producentam sūtīta DVD, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Reklāma
Reklāma
Plāno iegādāties lietotu auto? 13 automašīnas, kuras var iegādāties pat ar lielu nobraukumu
Veselam
Iedarbojas labāk nekā miega zāles: ko ēst pirms gulētiešanas, lai aizmigtu bez problēmām?
Kokteilis
“Tautumeitas”, Tomijs Kešs vai “Katarsis”? Mākslīgais intelekts prognozē, kuras Baltijas valsts mūziķiem ir vislielākais potenciāls uzvarēt Eirovīzijā 7
Lasīt citas ziņas

Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) noskaidrojis, ka failu apmaiņas vietnēs ievietotā filmas versija iegūta no DVD ar digitālo ūdenszīmi. Eksemplārs tika nosūtīts pazīstamam kino producentam Endrū Kosovam, lai viņš varētu to noskatīties pirms balsošanas par kino balvu ieguvējiem.

Kosovs ir producentu kompānijas “Alcon Entertainment” vadītājs. Kompānija piedalījusies tādu filmu kā “The 33”, “Transcendence” un “Point Break” jaunākās versijas tapšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Producents sadarbojas ar FIB aģentiem. “Es neesmu redzējis šo DVD,” teica Kosovs. “Es nekad tam neesmu pieskāries. Mēs darīsim vairāk, nekā tikai sadarbosimies ar FIB. Mēs veiksim paši savu izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas notika.”

Filmu augšupielādēja hakeru grupējums, kas sevi dēvē par “Hive-CM8”. Pirmajā dienā kinolente tika lejupielādēta vismaz 200 000 reižu.

“Hive-CM8” sola kopumā augšupielādēt 40 jaunas filmas, kas iesniegtas izvērtēšanai pirms Holivudas balvu sezonas. Interneta pirāti jau publicējuši tādas nesen iznākušas kinolentes kā “The Revenant” (“Cilvēks, kurš izdzīvoja”), “Creed” (“Krīds: Rokija mantojums”) un “Legend” (“Leģenda”).

Par spīti stingrajiem drošības pasākumiem, kino balvu rīkotājiem bieži vien neizdodas nosargāt no interneta pirātiem filmas, kas nosūtītas balsotāju izvērtēšanai.

2004. gadā filmas “Godfather” (“Krusttēvs”) aktierim Karmīnam Karidi lika maksāt 300 000 ASV dolāru (274 000 eiro) kompensāciju kinostudijai “Warner Bros” par viņam iesūtītas filmas nopludināšanu. Viņš arī tika izslēgts no ASV Kinoakadēmijas, kas pasniedz “Oskara” balvas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.