Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA
Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA
Ilustratīvs foto.

FM: Uzņēmēju un nodarbināto atbalsta programmās strauji aug izmaksāto līdzekļu apjoms 5

Ceturtdien, 25. februārī, Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināts Finanšu ministrijas sagatavots rīkojuma projekts par papildu 110 miljonu eiro piešķiršanu, lai turpinātu izmaksāt dīkstāves atbalstus, subsīdijas nepilna darba laika strādājošu darbinieku atlīdzības kompensēšanai un grantus apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 67
Lasīt citas ziņas

Priekšlikums šodien tika atbalstīts finanšu ministra vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Valsts ieņēmumu dienests atbalsta pasākumiem uzņēmējiem un nodarbinātajiem ik dienu izmaksā ap 4-5 miljoni eiro. Valdības lēmums nepieciešams, lai nodrošinātu resursu pieejamību šo atbalstu izmaksai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz 24. februāra vakaram atbalsts par dīkstāvi un algu subsīdijām kopumā izmaksāts 57 256 931 eiro apmērā.

Uz šā gada 22. februāri atbalsts par dīkstāvi sniegts 64 267 cilvēkiem par kopējo summu 36 139 067,47 eiro. Vidēji mēnesī atbalsts sniegts 22 953 cilvēkiem un vienam atbalsta saņēmējam vidēji izmaksāti 18,74 eiro (dienā).

Uz šā gada 21. februāri atbalsts algu subsīdijai sniegts 20 066 cilvēkiem par kopējo summu 8 766 084,66 eiro. Vidēji mēnesī atbalsts sniegts 7 167 cilvēkiem un vienam atbalsta saņēmējam vidēji izmaksāti 14,56 eiro (dienā).

Dīkstāves un subsīdijas atbalsti

Savukārt, 4 889 atbalsta saņēmējiem līdz šā gada 24. februāra vakaram ir veikts apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanas atbalsta maksājums par kopējo summu 41 840 913 eiro. Katru dienu tiek saņemti 160 uzņēmēju pieteikumi.

Valdības mērķis ir ilgtermiņā veidot Latviju par valsti ar ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi, stiprināt tās konkurētspēju un rūpēties par Latvijas iedzīvotāju labklājību un drošību kā ikdienā, tā krīzes situācijās. Valsts budžeta līdzekļi, kas tiek novirzīti nozarēm, kā arī atbalsts, kas papildus sniegts Covid-19 krīzes laikā ir saskaņā ar valsts ilgtermiņa mērķiem un balstīts uz stingru fiskālo disciplīnu, ņemot vērā esošo situāciju un nosacījumus.

Pieteiktie un piešķirtie granti

Valsts kases kontos pieejamie resursi paredzēti kopējai finansēšanas nepieciešamības segšanai – valsts budžeta deficīta finansēšanai un valsts aizdevumu nodrošināšanai, tai skaitā Covid-19 uzliesmojuma ietekmes mazināšanas pasākumu finansēšanai un ekonomikas atbalstam, kā arī valsts parāda saistību izpildei.

Resursi papildu pasākumiem Covid-19 seku mazināšanai un ekonomikas atbalstam tiek nodrošināti nepieciešamajā apjomā, veicot aizņemšanos finanšu tirgos, kā arī izmantojot finansiāli izdevīgas aizņemšanās iespējas no starptautiskajām finanšu institūcijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.