Ekonomika
Bizness

FOTO: Agenskalna tirgū atklāta radošā vides iniciatīvu platforma “Siltumnīca”0


Āgenskalna tirgū atklāta radošā vides iniciatīvu platforma “Siltumnīca”
Āgenskalna tirgū atklāta radošā vides iniciatīvu platforma “Siltumnīca”
Publicitātes foto

Atbalstot jaunu ideju tapšanu klimata pārmaiņu mazināšanai un radošo prātu eksperimentus, energokompānija “Enefit” un “Rīgas Tehniskās universitāte” (RTU) atklāj radošo platformu “Siltumnīca” un izsludina grantu konkursus ar kopējo finansējumu 50 000 eiro vērtībā.

Atbalsts jaunu un inovatīvu risinājumu attīstībai pieejams studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un ikvienam interesentam, kura idejai ir potenciāls veicināt efektīvāku resursu patēriņu un mazināt sabiedrības ietekmi uz vidi.

Baltijas līmeņa grantu konkursā “Enefit Idea Hub” tiek meklētas jaunas idejas, kā gudrāk iegūt, uzglabāt un efektīvāk izmantot enerģiju.

Inovatīvus risinājumus var pieteikt trīs jomās: e-mobilitātes pakalpojumi elektrotransporta izmantošanas veicināšanai, viedi un elastīgi enerģijas menedžmenta pakalpojumi un viedi sabiedriskie pakalpojumi.

Savas idejas studenti, pētnieki, uzņēmēji un ikviens, kurš vēlas mainīt enerģētikas nozari, konkursam var iesniegt līdz 31. oktobrim mājas lapā ideahub.enefit.com. Labāko ideju autori kopumā saņems 30 000 eiro savu risinājumu attīstībai.

Līdz ar grantu konkursu pieteikumu Rīgā, Āgenskalna tirgū atklātā radošā vides iniciatīvu platforma “Siltumnīca”, kas būs vieta klimata pārmaiņu jautājumu izzināšanai un eksperimentiem ar dažādiem tehnoloģiju risinājumiem.

Kā norāda energokompānijas “Enefit” Siltumnīcas projekta vadītāja Ieva Margeviča, tad “Siltumnīca” darbosies kā vērtīgs atspēriena punkts un iedvesmas avots jaunām, “zaļām” idejām: “Šī ir atvērta telpa gan eksperimentiem, gan vērtīgiem pasākumiem, kas var palīdzēt veidot izpratni par to, kā ikviens no mums var mazinātu ietekmi uz klimata pārmaiņām un veicinātu efektīvāku resursu patēriņu.”

Āgenskalna tirgū atklāta radošā vides iniciatīvu platforma “Siltumnīca”

Siltumnīcas telpa ir veidota saskaņā ar jaunākajām tehnoloģiju iespējām: tās darbībai nepieciešamo elektrību nodrošina “Enefit” uzstādītie saules enerģijas paneļi, bet gaisa kvalitāti mēra jaunuzņēmumu radīto sensoru prototipi.

Tādēļ arī RTU aicina savus pētniekus no oktobra pieteikties RTU Zinātnes atbalsta fonda līdzfinansējumam, kurā pieejami 20 000 eiro, lai izstrādātu un uzstādītu “Siltumnīcā” tehniskos risinājumus, kas var palīdzēt mazināt klimata pārmaiņas.

Saistītie raksti

“Ne mazāk svarīgi par inovatīvām idejām ir dažādi praktiski inženiertehniskie risinājumi, kas palīdz ikdienā efektīvāk izmantot esošos un apgūt jaunus, videi draudzīgākus resursus vai to izmantošanu. Tāpēc vairumam zinātnieku ir vajadzīga iespēja eksperimentēt un testēt, izstrādātos risinājumus vidē. “Siltumnīca” ir vieta mūsdienīgam dialogm un jaunām idejām, kā veicināt pētījumu rezultātu praktisko atspoguļošanu, sabiedrības izpratni un tālāko iesaisti. Papildus tas dod iespēju pārbaudīt sava risinājuma dzīvotspēju,” norāda RTU programmas “Inovāciju granti studentiem” un RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede.

Organizācijas un interesenti laipni aicināti diskutēt, izzināt un eksperimentēt radošajā telpā “Siltumnīca”, lai veicinātu izpratni par klimata pārmaiņām. Ikviens, kurš vēlas rīkot jebkādu pasākumu, kas skar klimata pārmaiņas, dabai draudzīgu dzīvesveidu vai kā citādi rosina domāt par vides un cilvēka sekmīgu līdzāspastāvēšanu, ir laipni aicināts pieteikt savu pasākumu norisei “Siltumnīcā”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.