Kultūra
Māksla

FOTO. Atsevišķus izstādes “Skuja Braden. Samsāra” objektus tagad varēs aplūkot virtuāli0

Publicitātes foto

Atbalstot muzejus laikā, kad tie apmeklētājiem nav pieejami, virtuālās realitātes tehnoloģiju jaunuzņēmums “Vividly” digitalizējis daļu no Skuja Braden izstādes “Samsāra” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, un tagad tā ir pieejama ikvienam interneta lietotājam platformā, LA.LV informēja muzeja Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

“Apzinoties, cik svarīga šajā brīdī ir sadarbība starp kultūras iestādēm un radošo tehnoloģiju pārstāvjiem, esam gandarīti palīdzēt “virtualizēt” kvalitatīvu saturu un nodrošināt, ka muzejs turpina dzīvot, uzturēt komunikāciju gan ar pastāvīgajiem skatītājiem, gan raisīt interesi apmeklētājos, kuri muzejā vēl nav bijuši.

Šī situācija tik drīz nebeigsies, bet, kad beigsies, – mums jau būs izveidojušies pavisam jauni paradumi, mēs paši būsim mainījušies,” uzskata “Vividly” dibinātāja Gunita Kuļikovska.

Mākslas dueta Skuja Braden – latvietes Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas D. Breidenas – vērienīgā personālizstāde “Samsāra” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) tā arī nav uzņēmusi nevienu apmeklētāju, jo iekārtošanas darbi tika pabeigti tieši dienu pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī 13. martā.

DMDM Lielajā zālē eksponēti vairāk nekā divsimt porcelāna priekšmeti, un starptautisku ievērību guvušais mākslinieču tandēms Skuja Braden to sauc par savu līdz šim nozīmīgāko personālizstādi.

Skuja Braden izstādes vienmēr ir notikumi, bet dueta veidoto priekšmetu stils – oriģināls un ne ar ko nesalīdzināms.

Viņu autortehnika maksimāli paplašina keramikas un porcelāna mākslas robežas, kā to apliecina projektā apkopotie darbi.

Izmantojot fotogrammetriju kā metodi realitātes telpiskajai modelēšanai, no izstādes “Samsāra” centrālās daļas “Ilgas altāris” izvēlētas piecas skulptūras, kurām izveidoti 3D modeļi. Tā ir iespēja aplūkot darbus no visām pusēm, gūstot reālu priekšstatu par objektiem, kas atrodas izstādē.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska: “Digitālās un virtuālās realitātes tehnoloģijas slēpj sevī lielu radošo un izglītojošo potenciālu kultūras un mākslas valodas paplašināšanā, īpaši šajā citādākajā laikā, kad mūsu aktīvā komunikācija ir pārcēlusies uz virtuālo telpu.

Tieši muzeji var kļūt par lielisku vidutāju, kas spēj savienot jaunās tehnoloģijas ar analogo pasauli. Nākotnē tas palīdzētu artefaktiem, kas izstādīti vai glabājas muzeju krātuvēs, sasniegt daudz lielāku skatītāju auditoriju, savukārt speciālistiem saglabāt unikālās mākslas vērtības jaunā vizuālā formātā.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vārdā vēlos izteikt pateicību virtuālās realitātes tehnoloģiju jaunuzņēmumam “Vividly” par mūsu pirmo kopīgi realizēto sadarbības projektu – Skuja Braden izstādes “Samsāra” centrālās daļas “Ilgas altāris” (veltījums mākslinieces Ingūnas Skujas mātei Ilgai Skujai un visiem, kas pārcietuši Latvijas vēstures likteņgaitas) digitalizāciju.

Saistītie raksti
Skuja Braden izstāde "Samsāra"

Tas ļaus jau tagad attālināti iepazīties ar daļu no vēl neredzētās izstādes, kā arī būs vērtīgs dokumentējums vēstures nākotnes lappusēm.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Izskatās, ka būvējam sarkofāgu kultūrai.” Covid trieciens kaimiņos 1
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Paziņo Lilitas Bērziņas vārdā nosauktās balvas saņēmēju
4 dienas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 3
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda