FOTO. Azerbaidžāna un Latvija atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadienu 15

Azerbaidžāna un Latvija atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas 30. gadadienu
Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

2024. gada 11. janvārī apritēja 30 gadi kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas starp Azerbaidžānas Republiku un Latvijas Republiku.

Azerbaidžānas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā tika atklāta 2005.gadā un kļuva par pirmo Azerbaidžānas diplomātisko pārstāvniecību Baltijas reģionā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Republikas vēstniecība Azerbaidžānas Republikā tika atklāta 2006. gadā.

Azerbaidžānas un Latvijas attiecības, kuru pamatā ir bagātīgs vēsturisko saišu mantojums, ir attīstījušās dinamiski, aptverot vairākas jomas un liekot stabilu pamatu ciešai sadarbībai.

Valstu vadītāju savstarpējās vizītes un tikšanās ir būtiski veicinājušas divpusējo attiecību padziļināšanu. Azerbaidžānas un Latvijas partnerība ietver aktīvu politisko dialogu, tirdznieciski ekonomisko, starpparlamentu, kultūras un izglītības sadarbību, kā arī apmaiņu starp pašvaldībām.

Azerbaidžānas Republikas prezidenta Ilhama Alijeva oficiālā vizīte Latvijā 2017. gada jūlijā iezīmēja nozīmīgu pavērsienu valstu attiecībās, tās laikā tika parakstīta “Kopīgā deklarācija par stratēģiskās partnerības izveidi starp Azerbaidžānas Republiku un Latvijas Republiku” un attiecības tika paceltas līdz stratēģiskās partnerības līmenim.

Valsts prezidenta Egila Levita oficiālā vizīte Azerbaidžānā 2023.gada martā sniedza nozīmīgu ieguldījumu tālākā divpusējo attiecību attīstībā dažādās jomās.

Starp Azerbaidžānas Republiku un Latvijas Republiku ir parakstīti 45 juridiski dokumenti dažādās jomās.

Regulāri notiek abu valstu ārlietu ministru tikšanās. Tika organizētas vairākas divpusējo politisko konsultāciju kārtas. Ir izveidots Stratēģiskā dialoga mehānisms ārlietu ministru vietnieku līmenī, un līdz šim notikušas divas sanāksmes.

Reklāma
Reklāma

Starp abām valstīm ir izveidojusies cieša sadarbība starptautisko organizāciju ietvaros un rasts savstarpējs atbalsts dažādos svarīgos jautājumos.

Starpparlamentu apmaiņa ir svarīga divpusējās sadarbības dimensija, abos parlamentos darbojas sadraudzības grupas.

Azerbaidžānas un Latvijas attiecīgajās ministrijas un valsts struktūras uztur regulāru kontaktu.

Tirdzniecības un ekonomiskās attiecības starp Azerbaidžānu un Latviju uzlabojas atbilstoši stratēģiskās partnerības garam. Abas valstis cieši sadarbojas Starpvaldību ekonomiskās, zinātniskās, tehniskās un kultūras sadarbības komisijas ietvaros, pēdējā sēde notika 2022. gada 20. maijā Rīgā.

Beidzamajos gados ir pieaudzis arī divpusējās tirdzniecības apgrozījums. Divpusējās tirdzniecības un ekonomiskās attiecības galvenokārt aptver rūpniecību, transportu, pakalpojumus un tirdzniecības jomu. Abās valstīs tika organizēti dažādi biznesa forumi un misijas.

Aktīva sadarbība un apmaiņa notiek kultūras un izglītības jomās, iesaistot muzejus, bibliotēkas, universitātes, akadēmiskās un pētniecības iestādes. Starp abu valstu attiecīgajām pašvaldībām ir parakstīti 14 sadarbības līgumi.

Tāpat pastāv vēl neizmantots potenciāls abpusēji izdevīgai Azerbaidžānas un Latvijas sadarbībai, un abas valstis kopīgi turpina centienus, lai stiprinātu šo dinamisko partnerību.

Par godu diplomātisko attiecību nodibināšanas 30.gadadienai Azerbaidžānas un Latvijas prezidenti apmainījās ar apsveikuma vēstulēm. Vēstuļu apmaiņa notika arī starp abu valstu ārlietu ministriem.

Saistībā ar šo nozīmīgo notikumu 2024. gadā tiks organizēti vairāki pasākumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.