Kamaniņu sporta ekipāža Andris un Juris Šici trasē.

Brāļi Šici pasaules čempionātā sprinta disciplīnā paliek uzreiz aiz medaļniekiem, Aparjods piektais 0

(Papildināta ar vīru sacensību rezultātiem)

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Latvijas kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici piektdien izcīnīja ceturto vietu Vācijas trasē Vinterbergā notiekošā pasaules čempionātā sprinta sacensībās, kur vīru vieniniekos piektais bija Kristers Aparjods.

Par pasaules čempioniem tikmēr tika kronēti titulētie vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, kuri par 0,012 sekundēm apsteidza tautiešus un olimpiskos čempionus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa austrieši Tomass Šteiss/Lorencs Kollers, bet Šicus no pirmā trijnieka šķīra vien 0,039 sekundes. Uzvarētājiem latvieši zaudēja 0,056 sekundes.

Vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs starp 15 divniekiem tikmēr ierindojās 12.vietā.

Sprinta sacensībās piedalījās 15 labākie divnieki no piektdien aizvadītās kvalifikācijas, ko gan nepārvarēja Latvijas trešā ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri palika pēdējie.

Sacensībās vīriem negaidītu uzvaru svinēja austrietis Jonass Millers, kurš sprinta distanci nobrauca 35,835 sekundēs. Tikmēr otrais bija titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kurš Milleram zaudēja 0,024 sekundes, bet trešais bija krievs Semjons Pavļičenko, kurš atpalika 0,054 sekundes.

Aparjods bija 0,119 sekundes lēnāks par uzvarētāju, bet līdz goda pjedestālam viņam pietrūka 0,065 sekundes.

Vēl Riks Kristens Rozītis uzvarētājam zaudēja 0,341 sekundi, kas viņam deva 12.pozīciju.

No vīriem kvalifikāciju nepārvarēja Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks.

Sacensībās dāmām visu goda pjedestālu aizņēma vācietes, uzvaru svinot Natālijai Geizenbergerei, kura sprinta distanci veica 38,628 sekundēs. Otrā bija Jūlija Taubica, kura atpalika nieka septiņas sekundes tūkstošdaļas, bet trešo vietu ieņēma Dajana Eitbergere, kura bija četras simtdaļas lēnāka.

No latvietēm Elīza Cauce uzvarētājai zaudēja 0,422 sekundes, kas deva devīto vietu, Ulla Zirne ar 0,437 sekunžu deficītu pret uzvarētāju bija desmitā, bet Kendija Aparjode bija 0,609 sekundes lēnāka, kas viņai deva 12.pozīciju.

Sestdien uz starta stāsies divvietīgās ekipāžas un sievietes, bet svētdien tiks aizvadītas vīriešu sacīkstes un komandu stafete.

Visreālāk Latvijas sportistiem par medaļām ir pacīnīties divnieku sacensībās un komandu stafetē, jo tur šosezon uzrādīti vislabākie rezultāti. Iepriekšējais Pasaules kausa posms notika Siguldā, kur Latvijas komanda ieguva zeltu stafetē, turklāt otrajā un trešajā vietā divniekos bija attiecīgi Gudramovičs/Kalniņš un brāļi Šici, tāpēc pasaules čempionāts tiek sagaidīts gana labā noskaņojumā.