Ekonomika
Darbs un nauda

FOTO: Izrādās, ka Latvijā pastāv četri pensiju līmeņi. Ko vēl atklāj jaunais pētījums?1


“INVL pensiju fondi” un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas prezentācija.
“INVL pensiju fondi” un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas prezentācija.
Publicitātes foto

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju sniedz atbalstu saviem pensijas vecuma vecākiem. No tiem 30% palīdz finansiāli, liecina “INVL pensiju fondi” un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Savukārt 39% respondentu atklāj, ka sniedz nevis finansiālu, bet cita veida atbalstu, bet 40% norādīja, ka viņiem nav vecāku šādā vecumā.

Aptauja arī atklāj, ka visbiežāk saviem vecākiem finansiāli palīdz cilvēki vecumā no 35 līdz 54 gadiem (45%),kuri strādā publiskajā sektorā (21%) un kuri ir vai nu augstākā vai vidējā līmeņa vadītāji (30%), vai tiem pieder savs uzņēmums (26%).

“INVL pensiju fondi” vadītājs Andrejs Martinovs norāda, ka, ņemot vērā, ka mūsu valstī vidējā pensija ir 320 eiro, ir skaidrs, ka bērni ir spiesti atbalstīt savus pensijas vecuma vecākus, lai nodrošinātu viņiem cienījamas vecumdienas.

Tajā pašā laikā trešā daļa no pašlaik darbaspējas vecumā esošajiem mūsu valsts iedzīvotājiem atklāj, ka par savām vecumdienām paši šobrīd nedomā, paļaujoties uz valsts pensiju vai bērniem.

“Līdz ar to ir skaidrs, ka mūsu valstī pastāv nevis trīs, bet gan četri pensiju līmeņi, no kuriem pēdējais ir pieaugušo bērnu sniegtais atbalsts saviem vecākiem,” atzīst Martinovs.

Viņš arī norada, ka saskaņā ar pētījuma rezultātiem, 8% respondentu cer, ka bērni būs viņu galvenais finansiālais atbalsts vecumdienās, bet ar regulāru finansiālu palīdzību, kas uzlabotu seniora dzīvi, rēķinās 43%.

Turpretim 37% aptaujāto nerēķinās, ka bērni viņus vecumdienās finansiāli atbalstīs.

Kā uzskata pazīstamais žurnālists un četru bērnu tēvs Ansis Bogustovs, arī tiem cilvēkiem, kuri pašlaik audzina vienu vai vairākus bērnus, nevajadzētu uzskatīt savas atvases par drošāko finansiālo atbalstu vecumdienās, bet meklēt veidus, kā uzkrāt pensijai.

“Lai gan iespēja vecumdienās dzīvot katru mēnesi pie kāda no bērniem izklausās vilinoša, es domāju, ka tas būtu apgrūtinoši gan mums ar sievu, gan viņiem. Tā vietā gribētos pensijas laiku pavadīt tā, kā mums pašiem gribas, nevis būt atkarīgiem no tuviniekiem, un to var īstenot tikai tad, ja par šo laiku cilvēks ir parūpējies vēl darbaspējas vecumā,” tā Ansis Bogustovs.

Iedzīvotāju aptauja tika veikta šī gada septembrī un oktobrī, un tās ietvaros tika aptaujāti 1005 Latvijā dzīvojošie cilvēki.

Saistītie raksti

“INVL Pensiju fondi” ir pensiju 2. un 3.līmeņa fondu pārvaldītājs Latvijā, kas ietilpst “Invalda INVL” grupā – lielākajā aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumā Baltijas valstīs. “Invalda INVL” grupa apkalpo vairāk nekā 190 000 klientus Lietuvā un Latvijā, Vācijā un Zviedrijā, kā arī citus starptautiskos investorus.

Kopējie aktīvi pārvaldīšanā pārsniedz 650 miljonus eiro. “Invalda INVL” akcijas tiek tirgotas “Nasdaq” Baltijas biržā kopš 1995.gada.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 38
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atsāk lidojumus uz vēl diviem galapunktiem
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Rīgas satiksmes skandālos iesaistītais Brandavs turpmākos 10 gadus saņems 74 miljonus valsts pasūtījumu 7
1 diena

Lasītākie

Raivis Šveicars
Ekonomika
Atgriezties pie normālas dzīves bez izsekošanas. Kā darbojas jaunā lietotne “Apturi Covid”
28 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 izplatības karte: jauni gadījumi konstatēti Rēzeknē, Vlamierā un Bauskas novadā
40 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidents Kazāks komentē Latvijas valdības rīcību Covid-19 krīzē
3 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Liela apmēra korupcija, uzpirkšana un tirgošanās ar ietekmi: Lietuvā aizturēti nozīmīgi banku un biznesa vadītāji
53 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pagājušajā diennaktī atklāti pieci jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi 1
4 stundas