Ekonomika
Bizness

FOTO: Latvijā dibina biznesa pakalpojumu centru nozares asociāciju0


“ABSL Latvija” dibināšana.
“ABSL Latvija” dibināšana.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Lai stiprinātu starptautisko biznesa pakalpojumu centru lomu Latvijā, 18. aprīlī tika dibināta nozares asociācija – Latvijas biznesa pakalpojumu centru nozares asociācija – Association of Business Service Leaders in Latvia (ABSL Latvija).

Tās galvenais mērķis ir pārstāvēt Latvijā izvietoto biznesa pakalpojumu centru nozari, tās intereses un veikt kopīgas aktivitātes, kas stiprinās nozares nozīmīgumu.

Asociācija ir dibināta, sadarbojoties ar līdzīgu starptautisku organizāciju Polijā.

“ABSL Latvija” valdes priekšsēdētājs un “EVRY Latvia” Vadītājs Fredis Bikovs norāda, ka, attīstoties uzņēmējdarbības videi Latvijā, aizvien vairāk starptautisku organizāciju izvēlas veidot biznesa pakalpojuma centrus tieši šeit.

Latvijā ir konkurētspējīga biznesa vide, talantīgi darbinieki, kuri veic plašas un profesionālas funkcijas, ērts ģeogrāfiskais novietojums, stabila un draudzīga ekonomika, kas ļauj sadarboties gan ar rietumu, gan austrumu reģioniem, piesaistīt investorus, radīt jaunas darba vietas.

“To redzam arī mūsu biedru vidū, kas vairākas gadus jau darbojas mūsu tirgū – pamatā pārstāvot ļoti lielas Eiropas un pasaules līmeņa organizācijas ražošanas, finanšu, IT un citu pakalpojumu jomās,” atzīmē F. Bikovs.

Viņš piemin arī to, ka starptautisko biznesa pakalpojumu centru sektors kā nozare Latvijā ir noteikta kā viena no ekonomikas attīstības prioritārajiem attīstības virzieniem.

Latvijas biznesa pakalpojumu centru nozares asociācijas - ABSL Latvija - dibināšana
Šobrīd Latvijā ir reģistrēti ap 50 starptautisko biznesu pakalpojumu centru, kur strādā vairāk nekā 9000 darbinieku. Kopējais apgrozījums 2018. gada nogalē ir sasniedzis jau 300 miljonu eiro.

“Ņemot vērā nozares straujo attīstību, arī augstskolu absolventi un nozaru profesionāļi interesējas par darbu tieši starptautisko organizāciju biznesa pakalpojumu centros,” sacīja F. Bikovs.

Šobrīd asociācijas biedros ir dažādu nozaru uzņēmumi, to skaitā ir – “SEB AB” Rīgas filiāle, “DNB Bank ASA” Latvijas filiāle, “EVRY Latvia”, “Cabot Latvia”, “Cognizant GB Limited” filiāle Latvijā, “Circle K Business Centre”.

Asociācijas dibināšanas pasākumā piedalījās arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kurš uzrunas laikā uzsvēra nozares attīstības nozīmi Latvijā, kā arī novēlēja asociācijas vadībai un biedriem veiksmi un panākumus nozares stiprināšanas aktivitātēs un veiksmīgu sadarbību ar partneriem.

Kā arī sveicēju pulkā bija Latvijas premjerministra padomnieks ekonomiskajos jautājumos Jānis Upenieks, LIAA Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs Toms Stūrītis un citi nozares uzņēmumu pārstāvji, kā arī pārstāvji no “ABSL Polija”, lai dalītos ar zināšanām, kā tiek risināti nozares uzņēmumiem būtiski jautājumi Polijā.

Pasākuma izskaņā notika arī asociācijas rīkota paneļdiskusija par biznesa pakalpojumu centru nozares attīstības plāniem Latvijā, kurā piedalījās valsts pārvaldes un biznesa sektora veidotāji.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Aptauja atklāj, cik droši esam par saviem ienākumiem krīzes laikā
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Valdības priekšlikums satur vairāk risku nekā ieguvumu. Cīņa par Liepājas ostas kontroli
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ir kāds labs risinājums veco riepu izmantošanai. Vai valsts būtu gatava ieguldīt tehnoloģijas attīstībā?
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Atklāti trīs jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet atveseļojies vēl 21 cilvēks
7 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
3 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
46 minūtes
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
58 minūtes