Aizturēti skinkedu subkultūras pārstāvji par laupīšanu un naida izraisīšanu

FOTO. Naida kurināšana un vardarbība: skinhedi aplaupa un pazemo jaunieti, piespiežot slavēt Krieviju 120

Divi skinhedu subkultūras pārstāvji 15. jūnijā aplaupīja kādu 2007. gadā dzimušu puisi, norāva no viņa apģērba Latvijas Republikas karogu, piespieda runāt krievu valodā, kā arī slavināt Krievijas tautu. Valsts policija uzsāka kriminālprocesu un tajā pašā dienā sadarbībā ar Valsts drošības dienestu personas aizturēja. Vienam no aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Šā gada 15. jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas uzsāka kriminālprocesu par Rīgas centrā paveiktu laupīšanu un naida izraisīšanu. Divi jaunieši, dzimuši 2002. gadā un 2008. gadā, aplaupīja kādu 2007. gadā dzimušu jaunieti. Laupīšanas rezultātā atņemts mobilais tālrunis, bezvadu austiņas, 30 eiro, kā arī no jaunieša apģērba norauts Latvijas Republikas karogs. Abi skinhedu subkultūras pārstāvji aplaupītajam jaunietim likuši runāt krievu valodā un slavināt Krievijas tautu. Visu notiekošo, izmantojot mobilo tālruni, filmēja viena no personām.

Tajā pašā dienā, 15. jūnijā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts drošības dienesta amatpersonām aizturēja abus jauniešus. 17. jūnijā jaunieši atzīti par aizdomās turētām personām, kā arī dzīvesvietas kratīšanas laikā pie 2002. gadā dzimušā jaunieša atrasts nelikumīgi glabāts šaujamierocis, narkotiskās vielas un atribūtika, kas attiecināma uz skinhedu subkultūru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas, proti, par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kriminālprocess kvalificēts arī pēc Krimināllikuma 78. panta trešās daļas – par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai draudiem vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
Abi jaunieši iepriekš nav sodīti.

17. jūnijā 2008. gadā dzimušajam jaunietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, taču 18. jūnijā 2002. gadā dzimušajam jaunietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.
Norādām, ka visas nolaupītās mantas atsavinātas no aizdomās turētajām personām.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.