3x3 basketbola izlase ar faniem "Ghetto Games"

Šodien sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” kompleksā Grīziņkalnā tika uzņēmta latvijas 3×3 basketbola izlase, kas šogad notikušajās Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļas.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Olimpiskie čempioni ne tikai dalīja autogrāfus, bet arī uzspēlēja arī ar uz pasākumu atnākušajiem bērniem.

Latvijas 3×3 basketbola izlase ar Kārli Lasmani, Nauri Miezi, Agni Čavaru, Edgaru Krūmiņu sastāvā trenera Raimonda Feldmaņa vadībā 28.jūlijā kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioniem, spraigā fināla mačā ar 21:18 pārspējot Krievijas olimpiskās komitejas komandu.

Iepriekšējos četrus gadus mūsējie veda mājās medaļas no augstākās raudzes sacensībām, bet kļūt par labākajiem pasaulē vēl nebija izdevies. Pašā svarīgākajā brīdī kvartets uzkāpa virsotnē un kļuva par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem šajā disciplīnā. Finālā rezultatīvākais ar desmit gūtiem punktiem bija Kārlis Lasmanis, kura tēvs Uģis 1992. un 1996. gadā olimpiskajās spēlēs startēja airēšanā.

Gadu gaitā noslīpēta saspēle laukumā un sapratne ārpus tā Latvijas 3×3 basketbolistiem atnesusi olimpisko čempionu titulu. Par šo panākumu no valsts pienāksies prēmija līdz 426 tūkstošiem eiro pēc nodokļu nomaksas.

Fināla drāma

Abi pusfināli aizritēja ar negaidīti lielu vienas komandas pārsvaru. Latvija parādīja muskuļus pret Beļģiju – 21:8. Pēc teicamām izspēlēm izdevās gūt vairākus vieglos punktus, trīs reizes iemest ar sodu. Tāpat kā ceturtdaļfinālā nebija paļaušanās uz tālmetieniem, lai gan precizitāte laba (3/6).

Sāncenšiem šoreiz precīzs bija tikai pirmais divpunktu raidījums, nākamos astoņus netrāpot. Pirms tam KOK sensacionāli pārbrauca pāri galvenajai favorītei Serbijai (21:10), kas līdz tam bija uzvarējusi visās septiņās spēlēs. Lai gan rezultāts un sniegums iespaidīgs, šķita, ka cīņā par zeltu krievi varētu būt parocīgāks pretinieks.

Atšķirībā no pusfināliem turnīra pēdējā spēlē netrūka drāmas elementu. KOK spēlētāji labāk iejutās, un vienbrīd mūsējo deficīts bija 4:9. Divpunktnieku rēķinu izdevās atklāt tikai ar astoto mēģinājumu. Nepilnas piecas minūtes līdz beigām potīti pastiepa Edgars Krūmiņš, vēlāk vēl tomēr atgriežoties laukumā un atkal gūstot savainojumu.

Pēdējās minūtēs pārsvars uz tablo mainījās vairākas reizes, bet vieni no Pasaules tūres labākajiem spēlētājiem Lasmanis un Miezis nospēlēja aukstasinīgi un precīzi. Uzvara! Zelts!