Grupa "Eolika" atkal kopā kāpj uz skatuves

FOTO. “Esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam!”. Uz skatuves atkal satiekas leģendārā grupa “Eolika” 15

Trešdien, 28.jūlijā, leģendārā latviešu grupa “EOLIKA” viesmīlīgajā viesnīcā “Gutenbergs” prezentēja savu 40 gadu jubilejas tūri, kas sāksies jau 7.augustā ar koncertu Saulkrastu estrādē. Neformālais pasākums sākās ar grupas vizītkarti – Aleksandra Kublinska dziesmu “Zemeņu lauks” -, bet pēc tam grupas dalībnieki – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals pastāstīja, kas būs sagaidāms vērienīgajā koncerttūrē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Populārais kvartets “Eolika” (grupa ar šādu nosaukumu, bet citā sastāvā darbojās jau kopš 1966. gada) ir dibināts 1980. gada vasarā, un turpmākos piecus gadus apvienība bija viena no populārākajām Latvijas grupām. Šajā laikā tapa grupas lielākie hiti: “Zemeņu lauks”, “Pasaule, pasaulīt”, “Āgenskalna tirgus rīts” un citas, kā arī iznāca otrā lielā skaņuplate “Pasaule, pasaulīt” – visu laiku populārāko “Eolikas” dziesmu kolekcija.

Grupa tās pastāvēšanas laikā sniegusi vairāk nekā četrus tūkstošus koncertu un arvien ir viens no latviešu estrādes mūzikas simboliem. Arī 21. gadsimtā “Eolika” nav nozudusi no koncertskatuvēm, bet apvienības diskogrāfiju papildinājušas vairākas dziesmu izlases.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējos gadu desmitos “Eolikas” četrinieks laiku pa laikam aktīvi koncertē, piemēram, grupas 30. jubileja tika atzīmēta ar lielkoncertu Dzintaru koncertzālē, taču šajā vasarā un rudenī gaidāma plašākā “Eolikas” koncertturneja pēdējos gados.

“Esam pateicīgi visiem faniem, kas bijuši kopā ar mums šos četrdesmit gadus; esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam un ka mums ir izdevies jūs iepriecināt ar savām dziesmām. Un, protams, esam pateicīgi Borisam Rezņikam, kurš arī piedalīsies mūsu jubilejas koncertos,” teic “Eolikas” dziedātāja Olga Rajecka.

Jubilejas koncertos piedalīsies grupa “Eolika”, saksofonista Zinta Žvarta vadītais pūtēju ansamblis un instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. Turklāt, kā atklāj jubilāri, skanēs ne tikai grupas populārākās dziesmas, bet arī daudzi mazāk pazīstami skaņdarbi no grupas pastāvēšanas laikā tapušajām koncertprogrammām. “Būs arī ļoti daudz lielāku un mazāku pārsteigumu! Svinēsim kopā ar visu četru paaudžu klausītājiem, kuriem esam koncertējuši šos četrdesmit gadus,” aicina O. Rajecka.

Par godu jubilejas koncerttūrei un leģendārajam kvartetam tapusi un ierakstīta jauna dziesma “Atkal esam mēs kopā” ar Borisa Rezņika mūziku un Valda Pavlovska tekstu.

“Pēdējos gados jau reti rakstu jaunas dziesmas, bet šoreiz par godu tam, ka dodamies tūrē un visi joprojām esam kopā, uzrakstīju dziesmu,”

saka komponists un grupas dibinātājs Boriss Rezņiks, kurš arī pats plāno piedalīties visos jubilejas koncerttūres koncertos. “Tie ir mani zelta gadi, mani skaistākie gadi, un patiesībā “Eolika” ir puse mana mūža, pat nerēķinot skaitliski. Tie ir bijuši neskaitāmi koncerti un koncertbraucieni, un esmu ļoti priecīgs un gandarīts, ka šī mūzika un dziesmas cilvēkiem patīk joprojām.”

Koncertos, kas notiks Saldū, Alūksnē, Ikšķilē, Rēzeknē, Cēsīs un citur Latvijā, skanēs grupas populārākās dziesmas (un ne tikai), un uz skatuves, kā allaž, kāps lieliskais četrinieks – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals, kuriem pievienosies saksofonista Zinta Žvarta vadītais pūtēju ansamblis un instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā. Savukārt koncertā, kas 25.augustā notiks Dzintaru koncertzālē, uz skatuves kāps arī mūziķi, kas savulaik muzicējuši “EOLIKAS” sastāvā.

Reklāma
Reklāma

Grupas jubilejas koncerti notiks:

7.augustā plkst. 19.00 Saulkrastu estrādē
13.augustā plkst. 19.00 Cēsu pils parka estrādē
15.augustā plkst. 18.00 Saldus Kalnsētas parka estrādē
20.augustā plkst. 19.00 Siguldas pilsdrupu estrādē
25.augustā plkst. 19.00 Dzintaru Koncertzālē
28.augustā plkst. 19.00 Alūksnes estrādē
4.septembrī plkst. 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē
11.septembrī plkst.19.00 Rojas brīvdabas estrādē
2.oktobrī plkst.18.00 koncertzālē “Lielais Dzintars”
16.oktobrī plkst.18.00 Jelgavas Kultūras namā
31.oktobrī plkst. 19.00 Latgales Vēstniecībā GORS
13.novembrī plkst. 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Grupa “Eolika” uzstājas 1985.gadā, izpildot dziesmu “Zemeņu lauks”:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.