Rīgas ZOO tīģeris Augusts

FOTO. Publikas mīlulis, Rīga ZOO tīģeris Augusts svin sesto dzimšanas dienu; viņam sagatavota īpaša dāvana 23

Rīgas Zooloģiskā dārza publikas mīlulis Amūras tīģeris Augusts aicina sestdien, 24. februārī, kopīgi svinēt savu sešu gadu jubileju! Dzimšanas dienai par godu jubilārs saņems īpašu dāvanu – no otrreizēji pārstrādājamiem materiāliem izgatavotu, ar zoodārza Āfrikas Savannas dzīvnieku iesmaržinātiem salmiem un alpakas vilnu pildītu govs formas spēļu mantiņu. Tīģera kopēju meistarotā govs Augusta āra voljērā tiks izvietota plkst. 11.00 un īsi pēc tam dāvanu saņemt ieradīsies pats jubilārs. Apmeklētājiem būs iespēja vērot gan lielā kaķa emocijas, gan spēlēšanos ar jaunieguvumu, tādēļ atliek vien īstajā brīdī atnākt ciemos pie jubilāra.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Savukārt tīģera draugi – zoodārza apmeklētāji – arī tiks pie īpašas dāvanas. Lai iemūžinātu mirkli piemiņai no Augusta dzimšanas dienas svinībām, turpat pie Tīģeru mītnes, sestdien no plkst. 12.00 līdz 15.00 darbosies foto stūrītis. Fotografēšanās un īpašo dzimšanas dienas bilžu izdruka ir bez maksas un to dāvina Augusta aizbildnis – nebanku kredītdevējs “SMScredit.lv”

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Amūras tīģeris Augusts ir dzimis 2018. gada 22. februārī Ebersvaldes zoodārzā Vācijā. Uz Rīgu tas atceļoja 2020. gada septembrī. Kopā ar Augustu mūsu zooloģiskajā dārzā mīt arī kādreiz Rīgā dzimušā tīģera Klifa Granta meita Taiga. Tā kā šie lielie kaķi ir vientuļnieki, ar pretējā dzimuma pārstāvjiem tie satiekas tikai pārošanās periodā. Tādēļ āra voljērā vienlaicīgi uzturas tikai viens dzīvnieks. Tīģeris Augusts jau itin drīz pēc ierašanās kļuva par publikas mīluli, bieži uzturoties pie aploka skatu laukuma, tā priecējot zooloģiskā dārza apmeklētājus. Taiga raksturā ir atturīgāka, tādēļ viņa lielajā voljērā labprātāk nāk vakarpusēs un pavada laiku tajā līdz pat rītam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas Zooloģiskā dārza kopēji daudz uzmanības velta savu aprūpējamo dzīves dažādošanai, lietojot daudzveidīgus vides bagātināšanas elementus. Tās ir gan dažādas kartona kastes, ko dzīvniekam dzenāt pa voljēru un plucināt, gan lielākas un mazākas bumbas. Lieti noder arī lielākas plastmasas mucas, tādēļ tīģeru aplokā atrodas arī šāda rotaļlieta. Viena no Augusta rotaļu mucām ir izvietota skatu laukumā un pieejama apmeklētājiem, ļaujot tiem tuvumā uzskatāmi novērtēt dižkaķa zobu varenību.

Amūras tīģeri ir augumā lielākā tīģeru pasuga. Tā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā nopietni apdraudēto dzīvnieku kategorijā. Jāpiemin, ka Amūras tīģeru vairošanai un saglabāšanai zooloģiskajos dārzos ir izveidota Amūras tīģeru Apdraudēto sugu Eiropas programma (EEP), kurā iesaistījies arī Rīga ZOO. Rīgas Zooloģiskā dārza tīģeru uzturēšanu jau trešo gadu finansiāli atbalsta nebanku kredītdevējs “SMScredit.lv”

Rīga ZOO Joprojām turpinās Tropu mēnesis un arī šajās brīvdienās apmeklētāji pēc jubilāra apciemošanos tiek aicināti doties izpētīt bezmugurkaulnieku pasauli “Kukarača un draugi” Tropu mājā. No plkst. 12.00 līdz 15.00 norisināsies izglītojošas darbnīcas. Tajās bezmugurkaulniekus varēs ne vien redzēt daudz tuvāk nekā parasti, bet pašiem sajust šo neparasto dzīvnieku pieskārienus. Plašāk par to šeit: https://rigazoo.lv/rigas-zoodarzs-februari-aicina-iepazit-bezmugurkaulniekus/.

Laipni aicināti ciemos!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.