Grāmatas “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis” atvēršana

FOTO. Ziedoņa muzejs ar grāmatas atvēršanu atzīmē Ērika Hānberga un Imanta Ziedoņa draudzību 2

Draugu un laikabiedru – Ērika Hānberga un Imanta Ziedoņa – deviņdesmitgades svinot, Rīgas Latviešu biedrības namā Ziedoņa muzejs atklāta grāmatu “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis” kopā ar grāmatā publicēto stāstu autoriem.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Ēriks Hānbergs ir bijis blakus Ziedoņa muzeja dzimšanai un ir muzeja Uzticības padomes biedrs. Viņš ir plaši zināms un atpazīstams kā mūžīgi jauneklīgs un vienmēr optimistisks rakstnieks, kurš šogad maijā, tāpat kā Imants Ziedonis, svinēs savu deviņdesmito dzimšanas dienu. Hānberga kungs muzeja komandai stāstījis, kā ar Imantu Ziedoni iepazinušies jauno autoru seminārā 20. gadsimta vidū, kad abi paralēli darbojušies lauku publicistiskas nozarē un kad piecpadsmit gadu garumā apbraukājuši lauku sētas Latvijas Kultūras fonda rīkotajos konkursos. Ziedoņa un Hānberga pazīšanos un draudzību stiprinājusi abiem diagnosticētā tuberkuloze, ko ārstējuši, nereti būdami kopā kādā sanatorijā. Pirms nedaudz vairāk nekā desmit gadiem Ēriks un Imants vienojušies, ka dzimšanas dienas varētu svinēt kopā, jo abi ir vienā gadā un vienā mēnesī dzimuši. Noruna bijusi ļoti skaista, bet Imants drīz devies mūžībā, un Ēriks Hānbergs nolēmis nesvinēt nemaz. Laikam ejot, lietas sastājušās tā, ka deviņdesmit gadi abiem kungiem atzīmējami ar kopīgu grāmatu.

Ērika Hānberga un Ziedoņa muzeja kopīgais projekts – grāmata “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis” – ir dāvana Imantam Ziedonim apaļajā jubilejā. Grāmatas tapšanā piedalījies arī mākslinieks Aivars Vilipsons (Vilipsōns), dizainere Anete Krūmiņa un redaktore Gundega Blumberga. No grāmatas attīstīta arī izstāde divās daļā ar nosaukumu “Es atkal neatvados”, kur viena, ceļojošā daļa, līdz 31. maijam apskatāma Rīgas Latviešu biedrības nama foajē. Savukārt, izstādes “Es atkal neatvados” otrā daļa brīvi pieejama 24/7 Ziedoņa muzeja galerijā, Sporta 2 kvartālā, Rīgā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī grāmata ir kā dāvana, protams, pirmām kārtām Imantam Ziedonim un Ērikam Hānbergam kopīgajā deviņdesmitgadē, tomēr arī mums, tiem, kas par Imantu Ziedoni joprojām interesējas un meklē dzejnieka neizskaidrojami spēcīgās personības noslēpumu. Mēs pateicamies Ērikam Hānbergam par iespēju notvert vēl to Imantu Ziedoni, kādu Ēriks ir saredzējis,” pauž Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite.

Grāmata “Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis” pieejama grāmatu veikalos visā Latvijā un Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” internetveikalā mājaslapā www.fondsviegli.lv. Vairāk informācijas par grāmatu un izstādi iespējams atrast Ziedoņa muzeja sociālo tīklu profilos: facebook.com/Ziedonamuzejs/, instagram.com/ziedonamuzejs/ un mājaslapā http://www.ziedonamuzejs.lv/.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.