Tomātu un garšaugu izstāde Dabas muzejā

FOTO. Zirnīšu tomāti, Mīlas reibonis un daudzas citas tomātu šķirnes Dabas muzeja tomātu un garšaugu izstādē 2

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atklāta tomātu izstāde, kurā vienkopus var apskatīt vairāk nekā 300 dažādas tomātu šķirnes, kā arī garšaugus, aģentūru LETA informēja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Izstādē “Tomāti un garšaugi 2023″ apskatāmi gan selekcijas jaunumi, gan pasaulē sen zināmas un plašu ievērību guvušas tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Ikviens interesents varēs atrast savai gaumei vispiemērotākās šķirnes, iegādāties to sēklas un jau nākamajā gadā izaudzēt šos tomātus savā dārzā.

Izstādē piedalīsies Dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” biedri Valdis Pūliņš, Anatolijs Silins, Darja Jureviča, Ludmila Kodzasova un Artūrs Vicups, kā arī ilggadējie sadarbības partneri – Elga un Aldis Bražūni no dārzniecības “Neslinko”. Audzētāji piedāvās apskatīt labi zināmas un daudzu iemīļotas tomātu genofonda šķirnes. Savukārt Pūliņš un Kodzasova izstādei sagatavojuši jaunas šķirnes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar garšaugu klāstu izstādē piedalīsies Saiva Pekuse no dārzniecības “Neslinko”, Valentīna Cuzņetova, Marija Tocupe un Sarma Žarčinska. Līdzās košajiem tomātiem izstādē varēs tuvāk aplūkot un novērtēt tādus garšaugus kā baziliks, timiāns, raudene, karijs, izops un kolas krūms.

Izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties garšaugu stādus un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas Valsts augu aizsardzības dienesta reģistrā. Konsultācijas par tomātu audzēšanu sniegs Latvijā vadošie audzētāji.

Apmeklētājiem izstāde būs pieejama līdz 20.augustam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.