Hamburgā daļējs aizliegums dīzeļauto, 31.05.2018.
Hamburgā daļējs aizliegums dīzeļauto, 31.05.2018.
Foto – LETA/AFP

FOTO,VIDEO. Hamburgā pirmo reizi daļēji ierobežo braucējus ar dīzeļauto 1

Hamburgā ceturtdien stājas spēkā aizliegums daļā pilsētas pārvietoties ar transporta līdzekļiem, kam ir dīzeļdzinēji. Aizlieguma mērķis ir uzlabot gaisa kvalitāti pilsētā, un Hamburga ir pirmā pilsēta Vācijā, kur pieņemts šāds aizliegums.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Hamburgā šādām automašīnām un kravas mašīnām būs aizliegts pārvietoties divās ielās, bet ne visā to garumā. Aizliegums attieksies uz transporta līdzekļiem, kas neatbilst “Euro 6” emisijas standartiem.

Varasiestāžu publiskotā informācija liecina, ka mazāk nekā trešā daļa no transporta līdzekļiem ar dīzeļmotoru, kas gada sākumā bija reģistrēti Hamburgā, atbilst “Euro 6” emisijas standartiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dīzeļdzinēju radītais piesārņojums ir aktuāls jautājums Vācijā, sevišķi kopš 2015.gada, kad autobūves koncerns “Volkswagen” izraisīja globālu skandālu, atzīstot, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Hamburgā vecākas vieglās mašīnas un kravas mašīnas ar dīzeļdzinējiem aizliegtas 600 metrus garā Maksa Brauera alejas posmā un 1,6 kilometrus garā Štrēzemaņa ielas posmā Altonas apkaimē.

Jau nedēļas nogalē tur tika izvietotas zīmes, kas norāda uz jauno aizliegumu.

Tomēr aizliegumam būs izņēmumi, proti, vienā no ielām būs atļauti transporta līdzekļi ar dīzeļmotoru, ja tie ir avārijas dienesta transporta līdzekļi, atkritumu izvešanas mašīnas, piegādes furgoni, taksometri vai transporta līdzekļi, kas pieder tur dzīvojošajiem cilvēkiem vai viņu viesiem.

Aizlieguma ierobežojumi un nelielā zona, uz kuru tas attiecas, izsauca kritiku no vides aizstāvju grupām, tostarp “Greenpeace”.

Pēc garas tiesvedības Vācijas Konstitucionālā tiesa februārī atļāva pilsētām ieviest aizliegumu izmantot transporta līdzekļus ar dīzeļmotoriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.