Latvijā
Kriminālziņas

Ģenerālprokurors Stukāns viesīs skaidrību par vismaz desmit “skaļo” lietu tālāko likteni0


Juris Stukāns.
Juris Stukāns.
Foto: Dainis Bušmanis

Ir vienošanās, ka aptuveni desmit “skaļajās” lietās prokurors intensīvi iesaistīsies izmeklēšanā un paudīs, kā viņš redz tālāko virzību, intervijā laikrakstam “Diena” norādījis ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Viņš sacīja, ka ir aptuveni desmit lietas, kuras ir plaši izskanējušas publiski, un kuras viņš ir izrunājis, klātesot izmeklētājam, uzraugošajam prokuroram un amatā augstākam prokuroram.

“Esam vienojušies, ka visās šajās skaļajās lietās prokurors intensīvi iesaistīsies izmeklēšanā un paudīs, kā viņš redz tālāko virzību. Tuvākajā laikā visās lietās jābūt skaidram rezultātam, tostarp arī “būvnieku lietā”,” sacīja Stukāns.

Viņš teica, ka ir runājis arī ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes pārstāvjiem par viņu izmeklēšanā esošajām lietām.

Līdzīgas apspriedes plānotas arī par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajām lietām, kur viņš ir izveidojis piecu, sešu lietu sarakstu, par kurām plānots runāt.

Tostarp ir arī Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa lieta. Stukāns atzina, ka viņam nav saprotams, kāpēc tajā tik ilgi nav skaidrības.

Tāpat paredzēts runāt par Valsts policijas lietvedībā esošo ekonomisko noziegumu izmeklēšanu, piemēram, kas saistīts ar “ABLV bankas” lietas izmeklēšanas procesu.

“Lietas izmeklētājam un uzraugošajam prokuroram būs jāizlemj, vai lietu virzīt uz tiesu, vai to izbeigt. Vai arī trešais variants – pasakām, ka konkrētā procesā ir, piemēram, jāveic vēl piecas vai desmit procesuālas darbības, un pēc to paveikšanas paziņosim, kāds būs tālākais lietas virziens,” uzsvēra Stukāns.

Viņš apgalvoja, ka visās lietās, par kurām bijušas apspriedes, esot teikts, ka tuvākajā laikā tiks pielikti punkti.

Saistītie raksti

Pārvaicāts, vai arī skaļajās lietās varam sagaidīt kādu rezultātu, viņš atbildēja “Tieši tā! Prokurors nāks ar paziņojumu vai nu par lietas nodošanu tiesai, vai par lietas daļēju vai pilnīgu izbeigšanu. Kā saka – cāļus skaita rudenī. Sagaidīsim ne agru, bet kārtīgu rudeni un tad varēsim pēc saraksta pārbaudīt, kas ir (konkrētajā lietā – red.) noticis un kas nav noticis.”

“Ļoti ceru, ka rudens otrajā pusē vairākās lietās redzēsim konkrētus rezultātus,” sacīja ģenerālprokurors.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus
4 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Apstulbuši bija pat tiesneši. Igors Vihrovs – vingrotājs, kurš sajūsmināja visu Latviju
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ar politiķu palīdzību izveidota sistēma, lai banku sektors varētu pelnīt milzu naudu, atklāj ģenerālprokurors
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princeses Diānas bijušais miesassargs atklājis ļoti intīmas detaļas par viņas dzīvi 5
11 stundas