Tīna Graudiņa (no kreisās) un Anastasija Kravčenoka sasniegušas pasaules čempionāta astotdaļfinālu.

Graudiņa/Kravčenoka parāda lielisku cīņassparu pret krievietēm un iekļūst PČ astotdaļfinālā 0

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka trešdien Hamburgā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, iekļūst 16 labāko dietu pulkā jeb astotdaļfinālā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Turnīra ar 26.numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka ar 2-0 (22:20, 21:19) uzvarēja turnīra 33.numuru Jevgeņiju Ukolovu/Jekaterinu Birlovu no Krievijas.

Spēles pirmais sets ilgstoši pagāja Krievija pāra zīmē, kuras lielāko seta daļu atradās vadībā. Sākotnēji krievietes veica nelielu atrāvienu, panākot 5:2, tomēr mača turpinājumā viņu pārsvars jau pieauga līdz 12:7. Latvietes gan nenokāra galvas un seta turpinājumā veica lielisku atspēlēšanos, uzvarot pirmo setu ar 22:20.

Otrais sets atkal iesākās ar pretinieču pārsvaru, viņām panākot 4:1, bet latvietes neļāva pretiniecēm atrauties, turoties divu līdz trīs punktu attālumā. Svarīgu izlīdzinājumu Graudiņa/Kravčenoka panāca pie rezultāta 16:16, bet mača turpinājumā rezultāts bija arī 19:19. Pēdējais vārds šajā mačā peiderēja latvietēm, kuras guva divus punktus pēc kārtas un svinēja skaistu uzvaru setā ar 21:19 un visā spēlē ar 2-0.

Tikmēr Latvijas pludmales volejbolistu pāri Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs trešdien izlozē uzzināja savus pretiniekus pirmajā izslēgšanas kārtā – 1/16 finālā. Mūsējiem ar izlozi nepaveicās, jo duetiem pretim nāks Brazīlijas pārstāvji. Pļaviņš/Točs spēkosies ar Pedro Solbergu Salgado un Vitoru Gonšalvešu Felipi, kuri turnīrā izsēti ar 24.numuru, bet Samoilovs/Šmēdiņš cīnīsies ar Andrē Lojolu Šteinu un Žeorži Vanderleju.

Jau ziņots, ka apakšgrupu cīņās Graudiņa/Kravčenoka izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs, bet abi vīru dueti tika pie diviem panākumiem un reizi zaudēja.

Pasaules čempionāts Hamburgā notiks līdz svētdienai. Pasaules čempionu titulus izcīnījušie dueti savām valstīm nodrošinās ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā labākais duets no Latvijas bija Samoilovs/Šmēdiņš, kuri aizkļuva līdz turnīra astotdaļfinālam.