Foto: Olesia Bilkei/Shutterstock

Gribi palīdzēt? Piesakies par brīvprātīgo palīgu valsts sociālās aprūpes centros 0

Labklājības ministrija aicina ikvienu interesentu kļūt par brīvprātīgā darba veicējiem valsts sociālās aprūpes centros.

Reklāma
Reklāma

Kas viņi ir un ko dara

Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Brīvprātīgā darba veicējs ir palīdzēt gribošs cilvēks, kurš strādā bez finansiālas atlīdzības, pretī saņemot gandarījumu un pateicību, iegūstot pieredzi un zināšanas profesionālu pasniedzēju vadībā.

Par brīvprātīgā darba veicēju var kļūt jebkura pilngadīga persona neatkarīgi no dzimuma, vecuma un veselības stāvokļa, nacionalitātes, politiskajiem uzskatiem un konfesionālās piederības. Katram, kurš to vēlas, ir iespēja kļūt par brīvprātīgā darba veicēju kādā valsts sociālās aprūpes centrā, ziedojot tam pāris stundu dienā, nedēļā vai mēnesī (atkarībā no vēlmēm un iespējām).

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ir pieci valsts sociālās aprūpes centri (VSAC), un tiem kopā ir 27 filiāles dažādos Latvijas reģionos. Brīvprātīgie darbinieki filiālēs var palīdzēt gan bērnu audzināšanā un aprūpēšanā, gan atbalsta un saturīga brīvā laika aktivitāšu organizēšanā neredzīgām personām un personām ar garīga rakstura traucējumiem.

VSAC filiāles ar prieku sagaidītu un uzņemtu divus vai trīs brīvprātīgos dienā, kuri līdz trim stundām varētu palīdzēt piepildīt gan bērnu ikdienu ar uzmanību un rūpēm (piemēram, paauklēt, pabarot, paspēlēties, palasīt, padziedāt, organizēt radošās, spēļu un ritmikas nodarbības, pastaigāties un darīt citas lietas, kas tik ļoti svarīgas labai bērnībai), gan palīdzēt neredzīgām personām un personām ar garīga rakstura traucējumiem (piemēram, palasīt priekšā, organizēt radošās un dzīves prasmju apguves nodarbības). Konkrētais brīvprātīgā darba uzdevums tiktu precizēts filiālē atbilstīgi nepieciešamībai un situācijai konkrētajā dienā.

Kā kļūt par brīvprātīgā darba veicēju

Labklājības ministrija liek priekšā šādu rīcības variantu:

1) vispirms jāiepazīstas ar informāciju par VSAC filiālēm un to atrašanās vietu, kā arī informāciju par katras konkrētās filiāles vajadzībām pēc brīvprātīgā darba veicēju atbalsta sociālās aprūpes procesa nodrošināšanā: VSAC Kurzeme, Latgale, Rīga, Vidzeme un Zemgale;

2) jāizvēlas konkrētā VSAC filiāle, kurā vēlaties veikt brīvprātīgā darbu;

3) jāaizpilda pieteikums brīvprātīgajam darbam, t.sk. norādot izvēlēto VSAC filiāli;

4) jānogādā pieteikums Labklājības ministrijā, Skolas ielā 28, Rīgā (ar norādi Brīvprātīgā darba pieteikums) vai tuvākajā un ērtāk sasniedzamajā VSAC filiālē.

Ja nav iespējas izdrukāt pieteikumu, tad gan Labklājības ministrijā, gan VSAC filiālēs ir pieejamas jau izdrukātas pieteikuma veidlapas un tās var aizpildīt uz vietas.

Tiklīdz VSAC būs izvērtējusi pieteikumu un personas datu pārbaude apliecinās, ka nepastāv šķēršļi brīvprātīgā darba veikšanai, tiks noslēgts līgums par brīvprātīgā darba veikšanu konkrētajā filiālē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.