Publicitātes foto.

Iejūties mākslas detektīva ādā kopā ar Luīzi Pastori 0

Dailes teātris 95 gadu jubilejas sezonā turpina organizēt radošās darbnīcas bērniem – nākamā, ko teātris organizē sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, notiks svētdien, 6. martā, plkst.12 Dailes teātra foajē, LA.lv pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Lasīt citas ziņas

Radošās darbnīcas laikā būs iespēja iejusties detektīva ādā, izzinot mākslas darba tapšanas procesu, noskaidrot, kas ir reprodukcija, un arī pašiem to radīt.

Jaņa Rozentāla, Kārļa Padega un Niklāva Strunkes daiļradi ir izpētījusi Luīze Pastore, bet ar viņas palīdzību – arī prātīgais puika Teo un rudmatainā meitene ar spridzīgo raksturu Poga. Un, protams, māksliniece Elīna Brasliņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Luīze Pastore saka: “Esmu pētījusi, ko par šiem latviešu klasiķiem ir rakstījuši mākslas zinātnieki un viņu laikabiedri, kuri pērušies vienā pīļu dīķī un mēģinājuši slāni pa slānim atsegt to, kas viņi ir bijuši patiesībā.” Luīzi Pastori savulaik ir aizrāvuši bērnu detektīvi ar noziegumu atklāšanu un pakaļdzīšanos, viņa vienmēr pārdzīvojusi, ka ar pašu nav noticis nekas tamlīdzīgs. “Visi mani darbi ir balstīti realitātē, es neko daudz nepiedomāju klāt,” teic Luīze Pastore, kura ikdienā nodarbojas ar Kalnciema kvartāla tirdziņu organizēšanu.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 7 līdz 11 gadiem (galvenais noteikums – jāprot lasīt!). Ieeja pasākumā ir bez maksas, taču vietu skaits ierobežots, tādēļ rīkotāji lūdz sūtīt pieteikumus dalībai radošajā darbnīcā uz e-pastu [email protected], norādot bērna vārdu, uzvārdu un vecumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.