Foto-LETA

VIDEO. Ierēdņi par drošu atzīst aploku, kurā iekļuvuši vilki un saplosījuši 34 jērus. Jau ceturtais uzbrukums šogad 74

23. jūlijā, Balvu pusē vilki uzbruka Emīla Jauntēva saimniecības aitām. Saplosīti un nogalināti 34 jēri. Šīs ir jau ceturtais uzbrukums saimniecības aitām šogad un aitu audzēšanu nolemts pārtraukt pavisam. Skumji. Ļaujot vaļu vilkiem, vēl vienā vietā Latvijā iznīcināta saimniecība, kas nodarbojās ar Latvijā izsenis koptu saimniekošanas veidu, par to ziņo portāls medibam.lv.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete
Lasīt citas ziņas

Jau pēc pirmajiem uzbrukumiem tika izlemts, ka saimniekošanu neturpināsim. Bija jāizpilda saistības pret LAD. Taču nu arī tas vairs nav iespējams. Zaudējumi ir milzīgi.

Žogos un sētās tika ieguldīti pieci tūkstoši eiro un viss velti…. Kāds noteikti teiks, ka dzīvniekus vajadzēja apdrošināt. Taču šajā reizē nokosti ir jēri, bet apdrošina pieaugušas aitas.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ja šie dzīvnieki būtu apdrošināti, tie būtu papildus zaudējumi,” skaidro Emīls Jauntēvs.

Mednieks, vilku piegaudotājs Jānis Šakins: “Jau pirmajās reizēs tika saukti Valsts meža dienesta pārstāvji, taču tā pa īstam neviens neko nevēlas darīt.

Visi no kaut kā baidās. Cik tos vilkus var audzēt! Pērn zināju Balvu novadā astoņus midzeņus.”

Andrejs Šlapakovs, mednieku kolektīva Saulgrieži vadītājs: “Esam sākuši šo vilku meklējumus. Pašlaik domājam, ka vilki atnākuši no 15 – 20 kilometru attāluma, tāpēc piegaudošana rezultātus pagaidām nedeva. Taču sadarbojoties ar kaimiņu medniekiem meklējumus turpināsim. Citās sezonās veicies tieši medījot vilkus ar piegaudošanu, taču apjoms nav bijis liels, jo limits, kad varam sākt medīt, ir gandrīz izsmelts.

Vilku Latvijā ir par 30 – 40 % vairāk nekā liecina statistika.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.