Trīs latvieši ar Alpu līgas kausu – Renārs Kārkls (no kreisās),  Edgars Lūsiņš ar trofeju un Artūrs Ozoliņš. Renārs šosezon  ir otrs rezultatīvākais komandas aizsargs, Artūrs komandai pievienojās  sezonas gaitā, un ar savu pieredzi dod lielu pienesumu, bet Edgars kopā ar kanādieti Maiku Flaneganu, kurš ir komandas galvenais treneris, palīdzēja “Lustenau” vienībai izcīnīt kluba vēsturē jubilejas – desmito titulu.
Trīs latvieši ar Alpu līgas kausu – Renārs Kārkls (no kreisās), Edgars Lūsiņš ar trofeju un Artūrs Ozoliņš. Renārs šosezon ir otrs rezultatīvākais komandas aizsargs, Artūrs komandai pievienojās sezonas gaitā, un ar savu pieredzi dod lielu pienesumu, bet Edgars kopā ar kanādieti Maiku Flaneganu, kurš ir komandas galvenais treneris, palīdzēja “Lustenau” vienībai izcīnīt kluba vēsturē jubilejas – desmito titulu.
Foto no Edgara Lūsiņa arhīva

“Iespēja, no kuras nevarēja atteikties!” Saruna ar Edgaru Lūsiņu 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze, AS “Latvijas Mediji”

Austrija, Alpu līga, kur piedalās arī Itālijas un Slovēnijas komandas, pēdējās sezonās bijusi gana iecienīta Latvijas hokejistu darbavieta, savulaik tur maizi pelnījuši arī tādi vīri kā Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis.

LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 201
14 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena nebūs pārāk piemērota sarunām! Horoskopi 14.aprīlim
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinča Harija “atmaksas stunda” ir klāt – viņam būs jāstāv pie vectēva prinča Filipa kapa 37
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Šosezon mūsējo tur ir kā nekad daudz – Ņikita Jevpalovs, Oskars Bārtulis, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Renārs Krastenbergs, Roberts Lipsbergs, Renārs Kārkls, Artūrs Ozoliņš, kādu laiku arī Kristers Gud­ļevskis.

Šosezon Latvijas hokejs Austrijā ir pārstāvēts arī treneru statusā, jo pat divās komandās strādā 36 gadus vecais Edgars Lūsiņš – bijušais vārtsargs, tagad treneris. Viņš sporta līdzjutējiem iepriekšējos piecos gados noteikti palicis atmiņā kā ļoti labs, tiešs un emocionāls hokeja eksperts televīzijā Rīgas “Dinamo” spēlēs, kā arī pērn kā viens no trim galvenajiem varoņiem “Sportacentrs.com” TV raidījumā “eXi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo hokeja sezonu Edgars pavada citā statusā, strādājot par “Lustenau” komandas galvenā trenera palīgu un vārtsargu treneri un “Dornbirner” komandā veicot vārtsargu trenera pienākumus. “Lustenau” spēlē Alpu līgā, bet “Dornbirner” pēc spēka augstāk vērtētajā “ICE” hokeja līgā. Pirms divām nedēļām Lūsiņš un “Lustenau” komanda tika arī pie pirmā lielākā panākuma – izcīnīts Alpu līgas kauss. “Luste­nau” komandā šosezon spēlē Renārs Kārkls un Artūrs Ozoliņš.

 

Pastāsti, lūdzu, kā tu nokļuvu Austrijā un kā tiki pie šā darba?

Edgars Lūsiņš: Nav noslēpums, ka hokejā bieži vien spēlētāji un treneri tiek meklēti caur paziņu loku. Kāds pazīst vienu cilvēku, cits otru, kāds uzprasa vienam viedokli, tas padod ziņu tālāk. Mani uzrunāja Ģirts Ankipāns un vaicāja, vai nav interese. Vēlāk uzzināju, ka rekomendācija par mani tika jautāta arī Kārlim Zirnim.

“Lustenau” treneris ir no Ziemeļamerikas, un viņš caur savu paziņu loku bija izgājis uz Kārli, par ko es uzzināju vēlāk. Neviens jau nav gatavs pirkt kaķi maisā, vienmēr tiek iegūta informācija par cilvēku, kurš tiek ņemts. Tāpēc rekomendācijas no malas ir būtiskas. Tā ir palīdzēšana otram. Es, piemēram, nezināju, ka Ģirtam un Kārlim bija tāda iespēja aizlikt par mani labu vārdu. Tas bija patīkami, novērtēju to.

 

Ilgi domāji, lai pieņemtu lēmumu doties darbā uz ārzemēm?

Domāju tikai par to, kā sakārtot visu loģistiku ar ģimeni, jo man ir mazi bērni un galvenais bija saprast, kā sieva tiks galā. No sportiskā viedokļa man nebija šaubu, jo, būdams spēlētājs, vienmēr esmu gribējis spēlēt un uzvarēt. Arī esot trenerim, gribu strādāt un palīdzēt komandai.

Trenēšana man ir prioritāra, gribu sevi pierādīt šajā ampluā. Tas bija loģisks turpinājums tam, ko četrus gadus darīju Latvijā. Vai nu mēģinu iekarot Eiropas kontinentu un braucu, vai gaidu, kad man piezvanīs Detroitas “Red Wings”, un līdz tam palieku Latvijā.

Skaidrs, ka varbūtība saņemt zvanu no Detroitas ir ļoti maza (smejas). Ilgi nedomāju, esmu pateicīgs ģimenei, ka mani atbalsta, jo šādas iespējas nedrīkst laist garām, lai gan tas notika krīzes brīdī. Man vajadzēja ierasties uz pārrunām, bija darba intervija kā jebkurā algotā darbā. Konkursu izturēju.

 

Sākumā bija darba piedāvājums no viena kluba?

Nē, uzreiz no abām vienībām, jo darba intervijā bija abu klubu vadītāji. Viņi bija ieinteresēti savā starpā sadarboties, jo tā var ieekonomēt. Par iespēju strādāt abos klubos uzzināju uz vietas, bet uzreiz biju tam gatavs, teicu jā, esmu gatavs.

 

Kā var apvienot darbu divos klubos, kas spēlē divās dažādās līgās?

Plāns bija gana ambiciozs, bet Covid-19 dēļ īsti mums to neizdevās īstenot. Par 89,9% procentiem esmu “Lustenau” treneris, bet pārējo laiku veltu “Dornbirner” komandai, kur man vairāk ir statista loma, jo ierobežojumu dēļ netieku pie pilnvērtīgāka darba.

Ja uz pilnu klapi darbotos abās komandās, tad man teorētiski katru dienu vajadzētu taisīt Covid-19 testu. Tādi šobrīd ierobežojumi, tomēr, cik ir iespēja, palīdzu arī otrai komandai. Vārtsargi zina, ka tur esmu un palīdzu, cik vien man dota iespēja.

 

Austrijā ir divas līgas. Kāda starp tām ir atšķirība?

“ICE” līgā spēlē labākie Austrijas hokejisti, bet jaunatne un perspektīvie jaunie hokejisti spēlē Alpu līgā. Vairākām vadošajām komandām ir komandas abās līgās. Alpu līgā nav tik liels spiediens uz leģionāriem, lai gan viņu arī netrūkst.

Itāļiem labākie spēlē “Bolzano” galvenajā komandā “ICE” līgā, bet liela daļa no Itālijas izlases kodola pārējos itāļu klubos Alpu līgā. Tas pats arī Slovēnijas divās komandās. Līmenis ir ļoti labs, un mums “Luste­nau” komandai vadošās komandas uzvarēt ir diezgan nereāli, jo tām ir daudz vairāk pieredzējis sastāvs.

 

Tomēr Alpu līgas kausu izcīnījāt.

Tas bija viens no šīs sezonas uzdevumiem, “Lustenau” komandas vēsturē šī bija desmitā trofeja, piedevām kluba 50 gadu jubilejā. Izšķirošajos mačos labi nospēlējām, jo izdevīga bija arī izspēles formula, uzvarētāju noteica divu spēļu summā.

Finālā pirmajā spēlē uzvarējām ar divu ripu pārsvaru, atbildes mačā zaudējām ar vienu. Alpu līgā ceram uz tikšanu “play off”, bet, objektīvi spriežot, tur pret līgas labākajām komandām mums būs grūti. Šobrīd esam septītajā vietā.

 

Kā Austrijas hokejā ir tikuši galā ar Covid-19 izraisītajiem izaicinājumiem?

Sezona sākās oktobra pirmajos datumos. Covid-19 nav ietekmējis čempionāta norises kopējo bildi. Protams, ir bijušas pozitīvas analīzes un kādas spēles pārceltas, bet uz ilgu laiku komandas pašizolācijā līdz šim nav devušās. Ir bijis, ka karantīnā kādai komandai jāpavada trīs līdz četras dienas. Viss ir labi pārdomāts un sakārtots, ir izstrādāts speciāls protokols, ko visi ievēro.

Mēs skaitāmies profesionāli sportisti, līdz ar to, ja kādam ir pozitīvs tests, tas paliek pašizolācijā, bet, ja pārējiem negatīvs, tad tie var doties no mājas uz halli, bet sabiedriskā dzīvē nepiedalās. Kontrole ir stingra, testi ir regulāri. Sezonas pirmajā pusē savā starpā spēlēja tikai Austrijas komandas, bet tagad viss ir sakārtots, lai varētu doties arī izbraukuma spēlēs.

Pirms došanās uz Itāliju vai Slovēniju jāveic Covid-19 testi. Hokejisti visu uztver ļoti saprotoši, jo apzinās, ka, pasliktinoties situācijai, var atkārtoties tas, kas visā Eiropā notika pērn. Abos čempionātos sportiskā intriga ir ļoti liela, un izslēgšanas spēles būs interesantas.

Starp citu, sezonas sākumā bija pat neliels skatītāju skaits tribīnēs, bet kopš novembra, kad sākās tas otrais slimības vilnis un jauni ierobežojumi, spēlējam pie tukšām tribīnēm. Šobrīd arī neizskatās, ka līdzjutēji tribīnēs varētu atgriezties, bet praktiski visiem klubiem ir līgumi ar televīzijām vai portāliem, kas translē spēles.

 

Kas īsti Kristeram Gudļevskim nesanāca Villahā?

Kristeram viss bija labi, bet komanda nevarēja uzvarēt. Tur nebija stāsts par vārtsargu, bet par komandas kopējo sniegumu. Vietā nāca nākamais vārtsargs – Sedlāčeks, bet rezultāti nav mainījušies. Mēs ar Kristeru visu laiku uzturējām kontaktu, un viņš arī nezināja, ka tā notiks. Bet tāda ir hokeja dzīve, izmaiņas var notikt jebkurā brīdī.

 

Kāds ir Austrijas un Latvijas hokeja vārtsargu vidējais līmenis?

“ICE” hokeja līgā pārsvarā spēlē ārzemnieki ar izlašu un KHL pierakstu, citi ir arī ar NHL pieredzi. Otrie vārtsargi lielākoties ir vietējie. Alpu līgā jau vairāk ir austriešu zēnu, parasti jaunie vārtsargi ir kā otrie numuri, jo neviens klubs jau īsti negrib spēlēt ar pilnīgi zaļu jauno vārtos. Tomēr jaunajiem tiek dota iespēja, nav tā, ka viņi neredz perspektīvu.

 

Kā tev nodrošināta sadzīve?

Ideāli. Esmu spēlējis un bijis daudzās valstīs, bet te ir augstākajā līmenī. Vienīgi personiskā pavāra nav. Ir māja ar pagalmu, mašīna, lai gan no mājām līdz hallei ir tikai piecas minūtes. Tepat Šveice, tepat Vācija, tā, ka varu emigrēt jebkurā brīdī (smejas).

Viss ir nodrošināts, bet tā šeit ir gandrīz visās komandās. Šobrīd jau arī nav iespēju daudz tērēt nopelnīto naudu, restorāni arī šeit ir ciet, cik pa veikaliem blandīsies, jo tam nav jēgas. Paliek tikai darbs. Sekoju līdzi tam, kas notiek Latvijas hokejā, ne tikai Rīgas “Dinamo”, bet arī vietējam čempionātam, HK “Rīgai”.

Par Rīgas “Dinamo” man vērtējums nebūs objektīvs, jo neesmu tik tuvu kā iepriekšējos gados. Kaut kas nav nostrādājis, jo skaidrs, ka sezonas sākumā tāds plāns nebija. Jā, piecus gadus nostrādāju kā TV eksperts. Vai man tā nepietrūkst? Pietrūkst, bet tas nebija mans lielais mērķis. Jau tad gribēju un biju treneris, līdz ar to šobrīd esmu spēris soli uz priekšu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Man darbs TV patīk, jo ir iespēja paust savu viedokli, bet tas tikai ir mans hobijs. Nekad neesmu juties kā žurnālists, varēju vien paust savu viedokli, par ko biju priecīgs. Šobrīd man līgums ir uz šo sezonu, redzēs, kā izvērtīsies viss tālāk.Vizītkarte.

 

Edgars Lūsiņš

Dzimis 1984. gada 25. decembrī

Profesionāls hokejists, pēc tam treneris un TV eksperts

Spēlējis Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Ogres komandās Latvijas čempionātā

Aizvadījis četras spēles Rīgas “Dinamo” rindās KHL čempionātā (2011./2012.)

Pārstāvējis ASV, Vācijas, Čehijas, Dānijas klubus

Latvijas izlasē piedalījies septiņās spēlēs, debiju piedzīvojot 2005. gada 12. novembrī

Karjeru noslēdza 2017./2018. gada sezonā komandā “Prizma”, bet jau kopš 2015. gada strādā par treneri, esot Latvijas U-18 un U-20 izlašu vārtsargu treneris

Šobrīd Austrijas klubu “Lustenau” un “Dornbirner” treneris

Piecus gadus strādājis par TV ekspertu Rīgas “Dinamo” spēlēs, hokeja komentētājs

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 201
14 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena nebūs pārāk piemērota sarunām! Horoskopi 14.aprīlim
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinča Harija “atmaksas stunda” ir klāt – viņam būs jāstāv pie vectēva prinča Filipa kapa 37
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš ir pārāk, pārāk piesardzīgs!” Māris Gulbis par Ugu Dumpi un pārspīlēto situāciju 39
17 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Slepkavība Purvciemā: Policija noskaidrojusi nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus
6 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Šajā situācijā tas izskatās pēc politiskā daltonisma.” Circene par Skolēnu dziesmu un deju svētku rīkošanu epidēmijas laikā 11
1 stunda
PR
Praktiski.lv
Ziņas
VIDEO. Latvijas mežos šobrīd zied skaists, bet ļoti indīgs augs: pētnieki atklājuši, ka tam piemīt pretvēža efektivitāte
4 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Uzlikts arests! Suecas kanālu nobloķējušā kuģa sāga turpinās
25 minūtes
PR
Praktiski.lv
Ziņas
VIDEO. Latvijas mežos šobrīd zied skaists, bet ļoti indīgs augs: pētnieki atklājuši, ka tam piemīt pretvēža efektivitāte
11:35
LE
LETA
Ziņas
Slepkavība Purvciemā: Policija noskaidrojusi nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus
11:33
ML
Māra Libeka
Veselam
Vakcinācijas biroja maks kļūs liesāks. Par cik eiro saruks Juhņēvičas alga?
11:30
ML
Māra Libeka
Veselam
Simtiem vakcinēties gribētāju, pat ar “AstraZeneca”, bet atved tikai vienu vakcīnas pudelīti 31
4 stundas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Kases čeki ne tikai tērē resursus, bet arī apdraud cilvēku veselību. Kad tiksim vaļā no kaitīgajiem čekiem uz indīgā papīra? 28
4 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ventspilī izglābj akā iekritušu suni, bet dzīvnieks nokļūst patversmē: suņa liktenis neskaidrs – saimnieki atteikušies vai nav atraduši savu mīluli?
20 minūtes
LE
LETA
Ziņas
KNAB skaidro, vai izdevās pierādīt “ABLV Bank” vadības iesaisti korupcijā un Rimšēviča kaitniecību 4
2 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Trīs dienas pēc automehāniķa vizītes bez pēdām pazūd “BMW X5” 2
4 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
Diāna Jance: Vai gadījumā netiek plānots tā saucamo vakcinācijas biroju atkal pārtapināt par Dziesmu svētku biroju? 7
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Govij “štepseli izraut nevar”! Notikusi šķiešanās ar naudu vai pamatots zemnieku atbalsts krīzē? 7
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Stāsti
Ietaupījuši tūkstoš miljardus “ceļojumu” eiro, bet kļuvuši par miljons tonnām smagāki! Kad sērga būs savaldīta, vai ceļosim citādi? 1
1 stunda
DJ
Diāna Jance
Ziņas
Kā e-grāmatas kļuva par pandēmijas veiksmes stāstu kaimiņos? Ar jauno pētījumu iepazīstina lietuviešu pētnieks Arūns Gudinavičs
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Aiz produktivitātes slēpjas pārguris darbaspēks. Ko vēl atklāj pētījums par attālināto darbu? 1
4 stundas
LE
LETA
Veselam
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā veikta unikāla operācija
49 minūtes
LE
LETA
Veselam
Sāks skatīt iedzīvotāju iniciatīvu par Vakcinācijas projekta biroja likvidēšanu 10
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šodien būs slapjš sniegs. Cik auksts laiks gaidāms trešdien?
3 stundas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
Atis Klimovičs: Krievija uzsākusi plašu un enerģisku savas sabiedrības zombēšanu un nogatavināšanu liela mēroga iebrukumam 33
4 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Viņš pārbrauca pāri un tajā brīdī sajuta, ka kaut kas nav riktīgi!” Kādu sodu saņēma kravas auto šoferis, kurš notrieca pensionāri? 18
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Ja ir apdraudējums pārējiem, tad tas obligātuma princips ir sabiedrības interesēs!” Circene par vakcinēšanas pret Covid-19 brīvprātību un obligātumu 138
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Rodas sajūta, ka veselības ministrs manipulē ar premjeru!” Sociologs par necaurspīdīgo un korporatīvo sistēmu 78
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Daudzi būtu gatavi strādāt par “nemotivējošajiem” 2400 eiro!” Sociologs par Langes izteicieniem 35
21 stundas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Sīpola vietnieks – puravs: 4 gardu ēdienu receptes ar puraviem
20 stundas
LE
LETA
Ziņas
VM skaidro, vai Vakcinācijas projekta biroja darbiniekiem plānots izmaksāt prēmijas 26
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dziedātāja Samanta Tīna negaidīti atklājusi, ka pārslimojusi vēzi 6
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Vai esam gatavi tam, ka lūši ienāks mūsu pagalmos un saplosīs mūsu suņus, kaķus un vistas?”: patversmes vadītāja par lūšu medību aizliegumu 54
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone sāk mācīt Žanim latviešu valodu: “Situācija ir tāda, ka valodu viņš nezina, darbu viņam neviens nedod…” 17
1 diena